Strona główna > Przegląd prasy, Ratownictwo > Szpital donosi na pogotowie

Szpital donosi na pogotowie

koguty32-letnia kobieta w ciąży zmarła podczas reanimacji. Nyski szpital oskarża o tragedię pogotowie, a to odpowiada: to szukanie kozła ofiarnego. Sprawa jest już w prokuraturze – donosi portal ratownik-med.pl

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyspozytora pogotowia ratunkowego w Opolu złożył w poniedziałek po południu dyrektor nyskiego ZOZ dr Norbert Krajczy. – Zdarzenie badał nasz szpitalny zespół do spraw zdarzeń negatywnych i taką decyzję podjęliśmy – mówi dyrektor.

W karetce nie było lekarza

Do tragedii doszło pod koniec stycznia. – Karetka nie zdążyła dowieźć na czas 32-letniej kobiety w 26. tygodniu ciąży. Pacjentka zmarła podczas reanimacji w karetce przed nyskim szpitalem – mówi dr Krajczy.

Dyrektor jest zdania, że nie sprawdza się centralne sterowanie karetkami; a tak jest od kilku miesięcy – to dyspozytorzy w Opolu decydują o tym, gdzie jakie karetki wysyłać na terenie całego województwa. W tej, która została wysłana do kobiety w ciąży, nie było ani jednego lekarza. – Uznaliśmy, że powinna się temu przyjrzeć prokuratura – mówi dr Krajczy – czytamy dalej.

 

Więcej

Od pewnego czasu centralizuje się dyspozytornie. Czy jest to dobry pomysł?  Wielu pracowników pogotowia twierdzi, że znowelizowany system RTM się nie sprawdza, że jest w nim sporo błędów.

Zachęcamy do dyskusji na ten temat. Czekamy na komentarze pod tekstem oraz na fb (http://www.facebook.com/nomimos)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: