Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Kolejki w służbie zdrowia to chleb powszedni. Szybko można za pieniądze

Kolejki w służbie zdrowia to chleb powszedni. Szybko można za pieniądze

instytutRodzice dzieci oczekujących miesiącami na operację w Instytucie Matki i Dziecka zaalarmowali krajowego konsultanta w dziedzinie ortodoncji prof. Grażynę Śmiech-Słomkowską, że w placówce źle się dzieje. W sprawę włączyło się Ministerstwo Zdrowia. To był 2010 rok. Do dziś nic się nie zmieniło – dzieci czekają po pół roku na wizytę do specjalisty. Szybciej można zoperować malucha prywatnie, u tych samych lekarzy – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Mimo że afera w instytucie trwa od lat, mimo interwencji resortu, NFZ i konsultanta, sytuacja zamiast poprawić się, wciąż się zaognia. Wszystko przez konflikt personalny pomiędzy prof. Marią Hortis-Dzierzbicką a dyrekcją instytutu. To prof. Hortis-Dzierzbicka wyciągnęła na światło dzienne brudy swojej firmy: to ona opowiedziała konsultantowi podczas kontroli, że w instytucie dochodzi do fałszerstw dokumentacji medycznej i list obecności lekarzy, wyciągania pieniędzy z NFZ, przekładania w nieskończoność terminów zabiegów dzieci.

W reakcji na ten „donos” profesor odwołano z funkcji zastępcy kierownika kliniki chirurgii ds. interdyscyplinarnego leczenia wad twarzoczaszki i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Postępowanie zostało umorzone, ale sprawa legalności pozbawienia jej stanowiska trafiła do sądu. Wciąż jest nierozstrzygnięta – czytamy dalej.

(Tytuł oryginalny)

Więcej

  1. Ludwik
    04/02/2013 o 16:41

    nic nowego, w każdej placówce tak jest, na ubezpieczenie to wynocha ale za kaskę – natychmiast! Ale NFZ tego nie chce widzieć, bo i po co?

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: