Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Skandal w NFZ! Nas nie leczą, a sobie dali olbrzymie premie

Skandal w NFZ! Nas nie leczą, a sobie dali olbrzymie premie

Przegląd prasy: „To był dobry rok… Nie dla chorych, czekających w gigantycznych kolejkach, ale dla urzędników, którzy odpowiadają za to, że tych kolejek nie udaje się zlikwidować! Jak dowiedział się Fakt, w 2012 roku na premie dla urzędników pracujących w warszawskiej centrali NFZ wydano aż 1 milion 800 tys. złotych! Ekstra pieniądze za swoją pracę otrzymało 280 urzędników – to oznacza, że średnia premia wynosiła dokładnie 6 tys. 428 złotych i 57 groszy. To dwa razy więcej niż dofinansowanie z NFZ na zakup aparatów słuchowych dla dzieci” – donosi Fakt.

„Brawo! Na premie i nagrody pieniądze się znalazły, ale czy w 2012 roku znaleziono sposób na zmniejszenie kolejek do lekarzy i podniesienie poziomu świadczeń zdrowotnych dla milionów Polaków? Na to pytanie najlepiej odpowiedzą ci, którzy w ostatnim czasie próbowali umówić się do lekarza specjalisty. Na endoprotezę stawu biodrowego chory dostanie w Rzeszowie „zaledwie” po trzech latach oczekiwania. Żeby dostać się do kardiologa w Zabrzu „wystarczy” poczekać dwa lata. Natomiast wizytę u urologa w Oświęcimiu możemy mieć „już” po pół roku oczekiwania w kolejce” – czytamy dalej na łamach Faktu.

(Tytuł pochodzi z Fakt’u)

Więcej

To kolejny przyczynek do tego, by zagłosować na naszą stronę w konkursie na najlepsze blogi.

Zapraszamy do głosowania:

http://najlepsze.blogi.pq.pl/?a=stats&u=zocha1956&all_reviews=1

 1. 30/01/2013 o 23:20

  Hm……… wszyscy źli ludzie, którzy gnębią i upokarzają ten STRUDZONY NARÓD, już bez wątpienia czują jego oddech. Zło na tym świecie, wcześniej, czy później, zawsze ma swój sromotny koniec. Bez wątpienia wszystkie gwiazdy na Ziemi i na Niebie na to wskazują. Wracając do naszych ,,bohaterów”z NFZ-iwa, jest to kolejny SKANDAL, nie jest to barbarzyństwo, nie jest to kanibalizm – jest to nikczemność wobec umęczonego społeczeństwa, którą trudno ubrać w ludzkie słowa. NARODZIE OTRZĄŚNIJ SIĘ! OBUDŹ SIĘ! – JUŻ CZAS. Chcesz więcej wiedzieć, co mam w tym temacie do powiedzenia odwiedź stronę (videoblog) waldekurbanowski.pl wyraź swoją opinię, poddaj mnie krytyce, zgadzasz się, polecaj moją stronę bliskim, znajomym, nieznajomym. Pamiętajcie, że nikt za nas nie zrobi niczego, co MY winniśmy zrobić, potwierdzeniem jest aktualna sytuacja. Owszem robią, ale dla siebie i pod siebie, a MY-SPOŁECZEŃSTWO DLATEGO TAK MAMY. Pozdrawiam. Waldek

 2. aaa
  28/01/2013 o 10:32

  Do Najwyższej Izby Kontroli może niech się udadzą w rejony NFZ i prześwietną ich od góry do dołu !!! Ostatnio tak ładnie i sprawnie Wam idzie to może i tu będzie ciekawie :D:D
  Trzeba spierd… z tego kraju bo przecież korupcja z miesiąca na miesiąc coraz większa….

 3. Jerzy
  28/01/2013 o 10:04

  A członkowie komisji konkursowej co to teraz NFZ przegrał w sądzie też dostali nagrody???? Ciekaw jestem bardzo!

 4. Ares
  28/01/2013 o 09:48

  Zdziwienie budzi zdziwienie Redakcji Faktu. To prosty przecież rachunek ekonomiczny zależny od rozmiaru bałaganu. Bałagan stwarza chaos. Ten z kolei wpływa na długość kolejki wprost proporcjonalnie. Im dłuższa kolejka tym większe oszczędności zarówno teraz jak i w przyszłych okresach. Być może część pacjentów już nie doczeka swojego terminu. Tym samym kolejne oszczędności. Trudno więc nie nagradzać Twórców takiej żyły złota. Jak dołożyć do tego dobre samopoczucie Pani Prezes i Pana Ministra z tytułu kolejnych oszczędności, będzie się czym pochwalić w mediach jak to nie trwonimy pieniędzy publicznych. I mamy sielankę jak przystało na zieloną wyspę miodem i mlekiem płynącą jak drzewniej mawiano.

  Rada – Pod żadnym pozorem Pani prezes i Panie Ministrze nie zbaczać z tej drogi wszak w Polsce 99% Katolików a Ci niechybnie chcą jak najszybciej spotkać się ze Stwórcą. Bo któż nie chciałby w raju mieszkać zamiast na tym łez padole.

  Taki jeden co słabo deklamuje ale coś tam wie.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: