Strona główna > Przegląd prasy > Powrót lekarzy i pielęgniarek do szkół

Powrót lekarzy i pielęgniarek do szkół

czepekDostępnych przez cały czas przebywania dzieci w szkołach gabinetów lekarskich i stomatologicznych oraz bezpłatnych stołówek domagają się posłowie Solidarnej Polski.

Posłowie Solidarnej Polski przygotowali projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, która przywraca dostęp do opieki medycznej dla dzieci w szkołach i zapewnia finansowanie przez państwo wyżywienia dzieci w przedszkolach, szkołach i innych placówkach publicznych – czytamy na Portalu Samorządowym.

Jak argumentują posłowie, rodzice od dawna postulują powrót do szkół gabinetów higienistki lub pielęgniarki.

„Niestety dotychczas nie przeznaczano odpowiednich środków na profilaktykę zdrowotną w szkołach. Efektem tego jest coraz gorszy stan zdrowia naszych dzieci i młodzieży. Jeszcze kilka lat temu w szkołach był stały dostęp do opieki medycznej, który należy uznać za pożądany. Obecnie w szkołach istnieją jedynie punkty pomocy medycznej, ale często otwarte są przez zaledwie kilka godzin w tygodniu” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Dlatego posłowie uważają za niezbędne wprowadzenie obowiązkowej opieki medycznej w każdej szkole. Punkt medyczny powinien funkcjonować w każdym czasie, gdy na terenie szkoły w ramach zajęć przebywają dzieci lub młodzież.

Więcej

  1. Pigułeczka
    27/01/2013 o 13:12

    Za moich czasów piguła i stomatolog byli w każdej szkole. I dobrze, bo oni na codzień widzieli dzieciaki i mieli pojęcie co i jak, szczepień pilnowali itp. Jestem ZA

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: