Strona główna > Przegląd prasy > Nie gram pacjentami. Realizuję kontrakt

Nie gram pacjentami. Realizuję kontrakt

PAWLOWICZZBIGNIEW_BOR4691-Kopiowanie21Nie ograniczamy przyjęć w szpitalu. Stosujemy się do umowy z NFZ – mówi nam Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. W poniedziałek (14 stycznia) dyrekcja Centrum wydała oświadczenie informujące, że szpital ogranicza przyjmowanie chorych w 2013 roku dostosowując je do poziomu umowy z NFZ – czytamy na portalu Rynek Zdrowia.

Swą decyzję dyrektor Zbigniew Pawłowicz uzasadnia niepłaceniem przez Fundusz za nadwykonania. Centrum Onkologii chce przyjąć zasadę comiesięcznego realizowania 1/12 rocznego kontraktu. W poprzednich latach szpital nie ograniczał przyjęć, chociaż nie otrzymywał pełnego zwrotu pieniędzy za przyjęcia pacjentów ponad limit wynikający z kontraktu.

Rynek Zdrowia: – Z informacji, którą podała Polska Agencja Prasowa w poniedziałek (14 stycznia) wynika, że szpital nie ma obecnie innego wyjścia z sytuacji, jak wprowadzić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów. Czym ta decyzja jest podyktowana?

Zbigniew Pawłowicz: – Nie ograniczamy przyjęć w szpitalu. Stosujemy się do umowy z NFZ. Do tej pory do 31 grudnia 2012 traktowałem każdego pacjenta z rozpoznaną chorobą nowotworową zgodnie ze standardami UE, jako przypadek pilny i przyjmowałem każdego, niezależnie czy on się mieścił w kontrakcie, czy generował tzw. nadwykonania.

Niestety od trzech lat nasz szpital nie otrzymał od Funduszu wypłaty środków za owe nadwykonania. W efekcie kwota zadłużenia płatnika wobec Centrum Onkologii narosła do wysokości 90 mln zł. Mimo, że mamy wyrok sądu pierwszej instancji, który uznaje nasze roszczenia za zasadne Fundusz nadal tego nie respektuje. To jak się mamy zachować – pytam? – czytamy dalej.

Więcej

Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy

Reklamy
Kategorie:Przegląd prasy Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: