Strona główna > NFZ, Od nas, Ratownictwo > Karetki na szemranym sygnale

Karetki na szemranym sygnale

Maciej MałeckiPoseł na Sejm RP, Maciej Małecki, prowadzi blog. Trochę przez przypadek trafiliśmy na ważny wpis. Wprawdzie pochodzi on z września 2012 roku, ale jest na tyle ciekawy, że postanowiliśmy opublikować część tego tekstu. Najbardziej zastanawia fakt, że na liczne pytania stawiane przez Posła ministrowi Bartoszowi Arłukowiczowi, odpowiedź jest zawsze podobna: „wszystko jest ok.”

Na moją czerwcową interpelację w tej sprawie minister zdrowia odpowiedział uspokajająco. Dlatego zdecydowałem się na zgłoszenie tego problemu do pytań bieżących Sejmu.
Tym bardziej, że moje obawy co do Falcka potwierdziły się. Doszło też do tragedii. Dwie osoby zmarły. W obu przypadkach jest możliwa wina Falcka: raz przyjechał bez lekarza, a drugim razem w ogóle nie dojechał na czas. W trzecim przypadku prawdopodobnie tylko przewiezienie chorej przez rodzinę uratowało jej życie.
W tych sprawach prokuratura w Sochaczewie prowadzi postępowania z art. 160 KK czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Pytałem ministra jakie działania podejmie, gdy prokuratura postawi zarzuty firmie Falck.
Pytałem też czy podległy mu NFZ kontrolował wyposażenie karetek Falcka. Czy kontrola była zapowiedziana? Jakie były wyniki? Takie same pytania postawiłem o kontrolę prokuratury?
Z odpowiedzi ministra wynika, że wszystko jest ok! 
Minister nie widzi też nic złego w wyniesieniu z pokoju negocjacji nagrania z warunkami cenowymi konkurenta Falcka, zanim swoje warunki ujawnił Falck. Według ministra to nie miało wpływu na wynik konkursu.
Oczywiście najmniejszego wpływu na wynik konkursu nie ma to, że dyrektorem regionalnym Falcka jest Martyna Barycka żona Lecha Baryckiego, szefa sądu koleżeńskiego mazowieckiej Platformy (wg strony internetowej PO). Lech Barycki był też szefem gabinetu politycznego Ewy Kopacz gdy była ministrem zdrowia, potem członkiem gabinetu politycznego Mirosława „Mira” Drzewieckiego. W obu przypadkach odchodził z pracy w atmosferze skandalu, bowiem zarzucano mu wykorzystywanie stanowisk do promowania firmy, w której pracuje żona. Nie ma znaczenia też to, że Lech Barycki pracował dla Falcka.
Czy to jest właśnie kręcenie lodów na służbie zdrowia, które z taką energią planowała poseł Beata Sawicka z Platformy?
Rzecz jasna sprawę prowadzę dalej. Także dlatego aby nie doszło do kolejnej tragedii, zanim minister zdrowia zdecydowanie zareaguje na problem.

Panie Pośle! Czekamy na dalszy ciąg.

Zdjęcie pochodzi z bloga Posła Macieja Małeckiego: http://www.maciejmalecki.pl

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: