Strona główna > Przegląd prasy > Skargi na działania CBA

Skargi na działania CBA

logo CBAPo pojawieniu się w mediach informacji dotyczących sposobu działania CBA w związku ze sprawą doktora G., Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie poinformowała, że jeszcze w maju 2007 r. złożyła do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez CBA w związku z działaniami na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA – donosi Rynek Zdrowia.

Jak przypomina Izba, w doniesieniu tym podniesiono fakt pobrania przez funkcjonariuszy CBA około 6 tys. historii chorób pacjentów tej lecznicy bez uprzedniego sporządzenia ich wykazu i kopii, jak i określenia celu udostępnienia, co mogło narazić chorych na sytuację zagrożenia zdrowia i życia i stanowiło naruszenie praw pacjenta i obowiązujących przepisów. Sprawa została umorzona przez Prokuraturę – czytamy dalej.

Gotowe jest już zawiadomienie dotyczące podejrzenia składania fałszywych zeznań przez świadków w sprawie kardiochirurga dr. Mirosława G. W czwartek (10 stycznia) trafi ono do prokuratury – poinformował PAP w środę Sąd Okręgowy w Warszawie.

Przygotowanie i złożenie takiego zawiadomienia zapowiedział kilka dni temu sędzia Igor Tuleya, który w piątek (4 stycznia) wydał wyrok w sprawie lekarza.

– Zawiadomienie zostało już sporządzone formalnie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa, dotyczy podejrzenia przestępstwa składania fałszywych zeznań przez pięciu świadków – powiedziała PAP sędzia Maja Smoderek z warszawskiego Sądu Okręgowego. Dodała, że w czwartek przed południem trafi ono do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola – dowiadujemy się z Rynku Zdrowia.

Reklamy
Kategorie:Przegląd prasy Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: