Strona główna > Przegląd prasy, Szpitale > Pacjent z opaską

Pacjent z opaską

Od nowego roku szpitale powinny wyposażać swoich pacjentów na czas pobytu w placówce w opaski identyfikacyjne zakładane na nadgarstek. Będą w nich zakodowane informacje o chorym. Ma to ograniczyć ryzyko pomyłek i ułatwić personelowi identyfikację pacjentów – donosi www.rynekzdrowia.pl.

Wiele placówek już wdrożyło systemy opasek ułatwiających identyfikację swoich pacjentów.

Jak powiedział rzecznik prasowy Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński, „opaski funkcjonują w Centrum już od dawna, a zostały wprowadzone jako standard bezpieczeństwa”.

– To plastikowe opaski na rękę z wpisanym imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia pacjenta – wyjaśnił. – To dobre rozwiązanie, ułatwia pracę personelowi, ponieważ pacjenci wychodzą na zewnątrz, a jednocześnie do szpitala wchodzą osoby z zewnątrz – ocenił.

Także rzeczniczka prasowa Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie Beata Mastalerz poinformowała, że placówka w tym roku wprowadziła system identyfikacji pacjentów. – Na razie system ten działa w wersji uproszczonej; są to opaski zawierające numer historii choroby pacjenta oraz nazwę oddziału, na który został przyjęty – wyjaśniła – czytamy dalej.

Więcej

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: