Strona główna > NFZ, Przegląd prasy, Szpitale > Walka o kontrakty. Jak to zrobił Sochaczew

Walka o kontrakty. Jak to zrobił Sochaczew

Trwa walka o kontrakty dla szpitali. Jak można wywalczyć ten dobry, pokazuje dyrektor Szpitala w Sochaczewie, pan Piotr Szenk. „Dwa tygodnie temu w tekście Bez kontraktu informowaliśmy o trudnych negocjacjach dyrekcji szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia i nieciekawych perspektywach na rok 2013. Dziś mamy kontrakt i znacznie lepsze wieści” – czytamy na e-sochaczew.pl

Jak twierdził wówczas dyrektor Piotr Szenk, sytuacja nie była dobra, bo proponowany przez NFZ kontrakt był na poziomie roku obecnego. Zawierał też zupełnie, jego zdaniem, nieżyciowe limity. Nie uwzględniał bowiem tego, że szpital ma oddziały, na których są permanentne nadwykonania kontraktu, ale także i takie, gdzie zdarzają się niedowykonania. To bardzo zakłóca system rozliczeń i przynosi szpitalowi straty.

Jednak w międzyczasie dyrektor Szenk spotkał się z Mirosławem Jeleniewskim, zastępcą dyrektora ds. medycznych NFZ na Mazowszu i, jak twierdzi, była to bardzo konkretna i rzeczowa rozmowa. W jej trakcie przedstawił specyfikę naszego szpitala, któremu potrzebnych jest więcej punktów na takie procedury, od których umiarkowanie lub wcale nie zależy życie pacjenta, bo tu za nadwykonania NFZ płaci niechętnie lub wcale. Natomiast płaci zawsze za te ratujące życie, gdzie w związku z tym o wysoki kontrakt nie musimy zbyt zaciekle walczyć.

 – Po mojej argumentacji – mówi Piotr Szenk – dyrektor Jeleniewski zgodził się na pewne zmiany w płatności za poszczególne procedury medyczne, co zmieniło znacznie umowę z NFZ. I jest to, jak sądzę, ewenement na skalę Mazowsza. Jeśli się rozsądnie argumentuje i rozumie sytuację drugiej strony, to nawet w przypadku tak twardego gracza jak NFZ można coś uzyskać – czytamy dalej.

Więcej

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: