Strona główna > NFZ, Szpitale > Redukcja zatrudnienia i mniejsze płace – to program naprawczy Arłukowicza?

Redukcja zatrudnienia i mniejsze płace – to program naprawczy Arłukowicza?

Przegląd prasy: Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz na środowej konferencji prasowej (12 grudnia) poinformował, że trwa finalizacja kontraktowania świadczeń z NFZ na rok 2013. – Najważniejsza gałąź systemu ochrony zdrowia, jaką jest opieka szpitalna została zakontraktowana dotąd w 98 proc. – poinformował Arłukowicz.

Dzisiejszy Rynek Zdrowia donosi dalej: „Minister dodał, że na blisko 1000 szpitali w Polsce tylko ok. 30 jeszcze prowadzi negocjacje. – Jesteśmy przekonani o tym, że w ciągu ostatnich dni, jeszcze przed świętami, zostaną one zakończone – podkreślił Arłukowicz”. W innym tekście na tej samej platformie czytamy:

„Arłukowicz powrócił również do sytuacji Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Poinformował, że CZD ma obecnie podpisany kontrakt.

Przypomniał też, że w Instytucie pracuje powołany przez niego zespół pod kierownictwem, dyrektora Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Piotra Pobrotyna, który raportuje na bieżąco o postępach swoich prac. Arłukowicz podkreślił, że niektóre informacje, przekazywane przez zespół, są „bardzo niepokojące”, ale na razie nie może ujawnić szczegółów”.

Tymczasem, OZZL publikuje swoje stanowisko w sprawie „planu naprawczego” w CZD:

„Program naprawczy – czytamy w komentarzu – jaki zaproponowano w Centrum Zdrowia Dziecka to przykład „w pigułce” jaki los czeka lekarzy polskich zatrudnionych w szpitalach po ich przekształceniu w spółki prawa handlowego przy pozostawieniu bez zmian sposobu i wielkości ich finansowania.

Zdaniem związkowców lekarze (i inni pracownicy medyczni) nie powinni się zgadzać w obecnych warunkach na taką formę „restrukturyzacji” jaką proponuje się w CZD i w innych szpitalach, która polega na zmniejszeniu płac i redukcji zatrudnienia”.

 

Więcej na: http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Minister-zdrowia-kontraktowanie-na-finiszu-a-sytuacja-CZD-stabilna,126162,1.html

oraz: http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/OZZL-o-programie-naprawczym-w-CZD,126164,1.html

Kategorie:NFZ, Szpitale Tagi: ,
 1. Marek58
  14/12/2012 o 15:51

  8-procentową redukcję płac i zmniejszenie zatrudnienia w administracji proponuje nie zespól ministerialny, ale szef CZD prof. Książyk. Co za dureń pisał tę informację.

  • ratownik z Lubelskiego
   14/12/2012 o 16:05

   Rynek Zdrowia ma takich genialnych „dziennikarzy”, to już nie po raz pierwszy się z czymś takim spotykam

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: