Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Najpierw odpowiadała za śmieci, teraz za leczenie. „To szok”

Najpierw odpowiadała za śmieci, teraz za leczenie. „To szok”

DSC00022Szef śląskiego NFZ powierzył Annie Czagan-Niedbał zarządzanie wydziałem świadczeń opieki zdrowotnej. Jako dyrektorka Miejskiego Zarządu Dróg w Mysłowicach nie umiała dopilnować zaksięgowania 300 tys. zł. Teraz ma odpowiadać za kontrakty na leczenie warte ponad 7,5 mld zł!” – donosi Gazeta Wyborcza.
„Kilka miesięcy temu ze stanowiska naczelnika wydziału świadczeń opieki zdrowotnej zwolniony został jego wieloletni szef Aleksander Brzęska. Stało się tak po serii artykułów w „Gazecie”, w których ujawniliśmy, że podczas przydzielania kontraktów na 2012 rok dla szpitali doszło do poważnych nieprawidłowości: jednym placówkom ścięto kontrakty nawet o 80 proc., innym rosły dwu, a nawet trzykrotnie. Za całą aferę stanowiskiem zapłacił też dyrektor śląskiego oddziału NFZ Zygmunt Klosa.

We wrześniu na jego następcę wybrano Grzegorza Nowaka, który do tego czasu pełnił obowiązki dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach (jednego z pokrzywdzonych w zeszłorocznym konkursie). – Muszę wprowadzić nowych ludzi, by zburzyć stare układy i zapewnić uczciwość przy przydzielaniu kontraktów – mówił całkiem niedawno „Gazecie”.

Jak się dowiedzieliśmy, jednym z tych nowych ludzi jest Anna Czagan-Niedbał. Od blisko trzech tygodni to ona właśnie pełni obowiązki naczelniczki wydziału świadczeń. Dla środowiska medycznego to kompletny szok. Czagan-Niedbał nie ma żadnego doświadczenia w ochronie zdrowia. Przez pięć lat pracowała w Międzygminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami i Energetyki Odnawialnej ” Master” w Tychach” – czytamy dalej w Gazecie Wyborczej.

Polecamy cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13003956,Najpierw_odpowiadala_za_smieci__teraz_za_leczenie_.html#ixzz2EMUAepeC

Reklamy
 1. sezamki1
  08/12/2012 o 20:53

  Rzeczywiście, trochę dziwi takie zestawienie -śmieci i chorzy.Jednak pod egidą P.O. możliwości podobnych „zdziwień ” są niograniczone.Wszak śmieci i szumowiny,jakie wypłynęly na powierzchnię -pelnią rolę elit.

 2. sezamki1
  08/12/2012 o 20:03

  Jeżeli „..czytamy w Gaz.Wyb.,to traktujemy wiadomość podejrzliwie,bo ten tytuł łagodnie mówiąc nie słynie z rzetelności.Często b. profesjonalnie kłamie.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: