Strona główna > NFZ, Szpitale > Szpital w Grodzisku Maz. też wstrzymał przyjęcia pacjentów

Szpital w Grodzisku Maz. też wstrzymał przyjęcia pacjentów

szpitalzachxSzpital Zachodni w Grodzisku Maz., podobnie jak wiele innych szpitali w Polsce, wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów. Do szpitala będą przyjmowani wyłącznie pacjenci w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Pozostałe świadczenia będą musiały czekać na przyszłoroczny kontrakt. Poradnie specjalistyczne przyjmują zapisanych pacjentów, ale mogą się zdarzyć przesunięcia wizyt na przyszły rok.

 

Jak wynika z analizy sytuacji szpitala, przedstawionej przez Dyrektor Krystynę Płukis, podczas połączonego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Promocji Powiatu i Współpracy Europejskiej (czwartek, 22 listopada) oraz podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów Publicznych (środa, 28 listopada) – sytuacja szpitala jest trudna, ale nie dramatyczna.

Do chwili obecnej szpital zrealizował nadwykonania na kwotę 15.254 tys. zł. W tej kwocie nadwykonania wynikające z potrzeby ratowania życia wynoszą ok. 55%. W 2011 roku NFZ uznał i zapłacił za nadwykonania 14 mln. zł, przy łącznej kwocie nadwykonań wynoszącej 15 mln. zł. Ile zapłaci za nadwykonania tegoroczne, będziemy wiedzieli dopiero w marcu 2013 roku – donosi lokalny portal http://www.obiektyw.info.

Więcej

Jak do tej pory znajdowaliśmy w różnych mediach same pozytywne informacje na temat tej jednostki. Jak zapewniała dyr. Płukis w mediach, szpital wyszedł na prostą, a nawet miał jakiś zysk. Co na tę sytuację NFZ? Czy postąpi tak samo jak z Instytutem Reumatologii wczoraj? 

nomimos

 

Reklamy
 1. sasza
  01/12/2012 o 10:33

  a na stronie szpitala ciiiiiiisza, nic nie napisali, ani słowa o tym

 2. twitterek
  30/11/2012 o 19:43

  podobno mają dług ponad 70 000 000 zeta

 3. Matrix
  30/11/2012 o 17:20

  a to co? :
  Szpital Zachodni zajął VI miejsce wśród placówek zapewniających najlepszą opiekę medyczną w Polsce, a II miejsce na Mazowszu.
  W zestawieniu ogólnopolskim zabiegowych szpitali publicznych: wielospecjalistycznych i onkologicznych zajęliśmy XI miejsce z liczbą punktów 855,23 na 1000 możliwych.

  a dziś przestał leczyć, tak??? To już teraz wiadmo na czym polegają te wszystkie rankingi!!!

 4. pikuś
  30/11/2012 o 17:12

  do dymisji!!!

 5. pytek
  30/11/2012 o 16:24

  Czy to nie jest ta dyr., która tak dobrze się znała z panem Łapińskim (byłym min. zdrowotniości?)

 6. narek
  30/11/2012 o 16:23

  Pani Płukis też powinna zostać potraktowana jak wczoraj dyr. Instytutu Reumatologii, ale tym razem przez Radę Powiatu Grodziska Mazowieckiego. Ona też twierdziła, że szpital jest na plusie, że nie ma długów…..

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: