Strona główna > Od nas > Kolejne obiecanki rządu?

Kolejne obiecanki rządu?

MINOLTA DIGITAL CAMERAPodejmujemy decyzje, choćby te dzisiejsze decyzje ministra zdrowia, aby bardziej harmonijnie wydawać pieniądze. Chcemy, żeby tych pieniędzy jednak więcej trafiało bezpośrednio do pacjenta poprzez finansowanie procedur i żeby ta dysproporcja pomiędzy wydatkami na wynagrodzenia w niektórych przypadkach, a pieniędzmi wydawanymi na pacjentów nie była tak duża, jak w niektórych jednostkach – stwierdził premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej w woj. dolnośląskim.

Ważne jest – dodał Donald Tusk – aby szczególnie w placówkach zależnych bezpośrednio od ministra zdrowia, koszty administracyjne utrzymania tych placówek nie były tak dysproporcjonalnie duże w porównaniu do tego, ile łożone jest bezpośrednio na leczenie pacjentów.

Według nas, nie jest to żadna rewolucja. O tym, że na administrację wydaje się ogromne kwoty, pisaliśmy i alarmowaliśmy już od pewnego czasu. Czy rząd będzie konsekwentny w tym postanowieniu? Może trzeba zacząć od tego, by odpowiednie instytucje (NFZ i Ministerstwo Zdrowia) sprawdziły jak to wygląda w tzw. „terenie”. Ciekawie pewnie będzie wyglądać porównanie prywatnych świadczeniodawców z „państwowymi”. Bo ci pierwsi robią od dawna wszystko, by koszty administracyjne były minimalne.

nomimos

Reklamy
 1. janek
  30/11/2012 o 19:41

  PRL też obiecywał, nawet prosił o pomoc: Pomożecie??????

 2. fircyk
  30/11/2012 o 19:30

  no tak, cała Polska obiecankami stoi

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: