Strona główna > Od nas > Dzieci uczą się ratować życie

Dzieci uczą się ratować życie

ratownicyNajmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie realizują projekt edukacyjny „Jestem bezpieczny”. Maluchy uczą się zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W czwartek, 22 listopada, w ramach tych zajęć odbyło się spotkanie z ratownikami ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. – donosi portal e-sochaczew.pl. Inicjatywa godna powielania.

 


Dzieci z klas I miały możliwość obejrzenia wnętrza karetki pogotowia, zobaczyły, jak działają nosze, mogły zapoznać się z wyposażeniem ambulansu. To dla nich ważne, nie będą się w razie konieczności bały i niepotrzebnie stresowały – mówiły nauczycielki opiekujące się dziećmi. Ratownicy pokazali, jak fachowo udzielać pierwszej pomocy, omówili zadania sprzętu używanego do reanimacji, pokazali, jak działa worek ambu, przyrządy do udrażniania dróg oddechowych, defibrylator. Małe dzieci najlepiej przyswajają wiadomości, kiedy coś widzą i same mogą zrobić, spotkanie z ratownikami jest dla nich bardziej pouczające niż cały cykl lekcji ze znanymi na co dzień nauczycielami – dodała Jolanta Gerasik, wychowawczyni jednej z klas – czytamy dalej. (cały tekst – Tutaj)

 

Takie inicjatywy powinny być obowiązkowym szkoleniem we wszystkich szkołach. Finansować je powinno Ministerstwo Zdrowia, które od czasu do czasu narzeka na umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez naszych obywateli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie szkolenie było obowiązkowe podczas kursu na prawo jazdy, a finansowane przez np. NFZ w ramach specjalnych dotacji dla szkół, samorządów czy Pogotowia Ratunkowego na danym terenie.

 

Zdjęcie pochodzi z portalu www.e-sochaczew.pl

Reklamy
 1. automobilek
  30/11/2012 o 19:42

  No proszę, a ja tego nie umiem

 2. wesolyromek
  30/11/2012 o 19:29

  muszę powiedzieć o tym dyrekcji w szkole mojej córy. Gratulacje, więcej takich inicjatyw

 3. Patryk~ratownik
  30/11/2012 o 16:25

  Doskonała inicjatywa, brawo Sochaczew.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: