Strona główna > NFZ > Kim jest Jolanta Kręcka?

Kim jest Jolanta Kręcka?

Informacja prasowa dotycząca wniosku o opinię w sprawie powołania dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Kim jest Jolanta Kręcka, nominowana na to stanowisko?

Informuję, że prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zwróciła się w dniu 19 listopada br. do Rady Łódzkiego Oddziału o opinię w sprawie powołania Jolanty Kręckiej na stanowisko dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, w trakcie których odbyło się sprawdzenie wiedzy kandydatów z tematyki dotyczącej zakresu spraw należących do właściwości Funduszu oraz sprawdzenie kompetencji kierowniczych, komisja konkursowa przedstawiła PrezesNFZ do akceptacji trzy kandydatury. Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, którzy zaprezentowali wysoki poziom merytoryczny, prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz podjęła decyzję o skierowaniu wniosku do  Rady łódzkiego oddziału w sprawie powołania Jolanty Kręckiej na dyrektora oddziału.

Jolanta Kręcka jest absolwentką łódzkiej Akademii Medycznej. W latach 1981-1996 pracowała jako lekarz; w latach 1996-1998 – naczelnik Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach; dyrektor i współtwórca pierwszego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (1997-2008); od 2008 roku zarządza Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

rzecznik prasowy
Andrzej Troszyński

Kim jest Jolanta Kręcka ?

Radna II i IV kadencji Sejmiku. Kandydowała z Okręgu Wyborczego nr 2 (powiaty: konecki, starachowicki, skarżyski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ma  wykształcenie wyższe, jest lekarzem,  dyrektorem Szpitala Powiatowego w Starachowicach.  Doświadczenie samorządowe zdobywała zasiadając w radzie powiatu i radzie miasta w Starachowicach.

W Sejmiku Województwa pracuje w  następujących  komisjach problemowych:

Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny
 – Przewodnicząca
Komisja Budżetu i Finansów 

Informacje z prasy

(www.gazeta.pl) W ostatnich miesiącach miała konflikt z pielęgniarkami. Poszło o pomysł obsadzenia weekendowych i świątecznych dyżurów pielęgniarskich przez zewnętrzną firmę. Pielęgniarki się zbuntowały i żądały dymisji Kręckiej.

Kiedy wystartowała w konkursie na szefa NFZ-etu, miała duże szanse. Kręcka przyjaźni się z prezes Pachciarz. W ubiegłym roku razem zakładały stowarzyszenie szpitali akredytowanych. Agnieszka Pachciarz pełniła wówczas funkcję prezesa szpitala w Pleszewie.

Cały tekst: 

(Starachowice-net, 14.08.12 ) Radni skierowali do sądu pozew w trybie wyborczym przeciwko Jolancie Kręckiej, Radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz dyrektora starachowickiego szpitala, która w poniedziałek 13 sierpnia br., na łamach jednej ze starachowickich gazet opublikowała felieton, w którym użyła nieprawdziwych stwierdzeń, że „…na oczach i za pieniądze podatników rozpoczęła się kampania wyborcza…”, podczas gdy kampania informacyjna Komitetu Referendalnego prowadzona jest ze środków prywatnych jego członków poinformował Pruś.

Pozew został skierowany do sądu wczoraj 13 sierpnia b.r. po południu. Podpisali go Radni Rady Miejskiej: Lidia Dziura (PiS), Danuta Krępa (PiS), Tomasz Jarosław Capała (PO), Robert Sowula (SLD), Marcin Pocheć (SLD).

Całość

(echodnia.eu; starachowice, 10 października 2012) Jolanta Kręcka podczas wtorkowego spotkania ze szpitalnymi związkami zawodowymi zapowiedziała, że chce w ciągu miesiąca odejść z pracy w szpitalu.

– Liczyłam na dialog ze związkami, ale do niego nie doszło. Pierwszego dnia mojego urlopu związki zawodowe zorganizowały pikietę pod starostwem, zażądały od starosty mojego odwołania. Tak się nie postępuje. Skoro mnie nie chcą, odejdę. Uważam, że zrobiłam swoje i że znajdą się placówki w innych miastach, gdzie będę mogła spożytkować swoją energię. Mam kilka propozycji – powiedziała Jolanta Kręcka.

Całość

(starachowicki.eu;  30, październik 2012) Związek Zawodowy Lekarzy działający w PZOZ w Starachowicach zabrał głos w sprawie sytuacji, jaka zaistniała w lecznicy. Nie zgadzają się z opinią pozostałych związkowców nie-lekarzy, że dyrektor Jolanta Kręcka musi odejść.

Wanda Gut, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych nie jest zaskoczona stanowiskiem lekarzy.

– Wiedzieliśmy, że chodzą i zbierają podpisy. Zorganizowała się grupa osób, które przyjęła pani dyrektor – mówi Wanda Gut. – Gdyby takie listy dano do podpisania pielęgniarkom, to pewnie by się podpisały, bo każdy boi się stracić pracę. Jesteśmy na czarnej liście – dodaje.

Jak podkreśla Wanda Gut myślała, że pod pismem podpisze się większa grupa osób.

– Zatrudnionych jest ponad 100 lekarzy. To dobry sygnał, że podpisało się tylko 50 osób. Nie uzyskali nawet kworum. Nie wiem w jaki sposób miałabym skonfliktować pracowników. Mamy sytuację patową w szpitalu. Dyrektorka nie uznaje sporu. Zgłosiłam sprawę do Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Nie będziemy podejmować żadnych działań, czekamy. Sprawa się przedłuży, ale nie chcę narażać pracowników – dodaje.

Całość

Kategorie:NFZ
 1. Anonim
  06/12/2012 o 00:34

  Kolejna nominacja koleżeńska: koleżanka mianuje koleżankę, mimo, że wszystkie kontrole w szpitalu wypadły negatywnie i było dużo zarzutów co do prawnej strony prowadzenia szpitala. Aż strach pomyśleć co będzie w NFZ łódzkim!

 2. Wieśniak
  20/11/2012 o 23:20

  tym razem z PSL a nie z PO, może to jeszcze poprzedni prezio zatwierdzał. Panie Piechociński – do roboty! Koniec kolesiostwa, koniec układzików. Niech się Pan zdobędzie na tego wice premiera i zrobi porządki

 3. pankracy
  20/11/2012 o 23:11

  fajnie, ale to nie wszystko.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: