Strona główna > NFZ, Szpitale > Dantejskie sceny w kolejce do rejestracji

Dantejskie sceny w kolejce do rejestracji

Jak donoszą media, wczoraj w Bydgoszczy, pod jednym ze szpitali, ustawiła się gigantyczna kolejka do zapisów w rejestracji. Chodzi o zapisy na wizyty u specjalistów. Jak twierdzi jeden z pacjentów dla http://www.gazeta.pl : „Ludzi jak bydło traktują„.

Kilka osób zasłabło, inni marzli stojąc po kilka godzin w kolejce. Niektórzy przyszli pod szpital już w nocy. Czemu tak się dzieje? Pacjenci twierdzą, że to wina NFZ, który wyznacza zbyt małe limity na wizyty do lekarzy specjalistów. NFZ broni się twierdząc, że nic na to nie poradzi, bo ma tyle pieniędzy ile ma i nie „wyskrobie” więcej. Ministerstwo Zdrowia milczy. Inni argumentują, że kolejki są tworzone sztucznie. To lekarze pierwszego kontaktu spychają pacjentów, czasem niepotrzebnie, do innych specjalistów zamiast pomagać chorym w większym zakresie podczas wizyty u lekarza rodzinnego. Są też tacy, którzy mówią, że w kolejkach stoją jedynie emeryci, którzy do lekarzy chodzą „z nudów”. Jak to jest naprawdę?

Wydaje się, że  NFZ jest zwyczajnie niewydolny. Zbyt duże koszty generuje ogromny sztab urzędników, luksusowe biurowce, chybione kontrakty. Zapowiadana likwidacja centrali NFZ nie pomoże. Będzie utworzona w to miejsce inna instytucja, która ma zarządzać funduszami. Jeden z internautów napisał: „Zamiast utrzymywać państwową fikcyjną służbę zdrowia, która udaje że leczy, ale kosztuje prawdziwe pieniądze, proponuje dać każdemu do reki składkę zdrowotną + pochodne. 
Niech pacjent zdecyduje czy będzie się leczył tam gdzie maja go w d…. (jak np. na załączonym obrazku), czy pójdzie do profesjonalnej firmy… prywatnej przychodni, czy gabinetu. 
Prywatny właściciel nie pozwolił by na taki bałagan we własnej firmie”.

Z ostatniej chwiliRedakcja portalu rynekzdrowia.pl otrzymała w tej sprawie pismo z Kujawsko-Pomorskiego oddziału NFZ. Czytamy w nim m.in.:

W związku z sytuacją do jakiej doszło 12 listopada w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, a związanej z wyznaczonym na ten dzień przez kierownictwo WSK początkiem rejestracji pacjentów do poradni specjalistycznych na 2013 rok, Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, informuje, iż ustalenie przez świadczeniodawcę konkretnych dni do rejestracji pacjentów stanowi naruszenie zbiorowych praw pacjentów zagwarantowanych im zapisami zawartymi w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (…) oraz naruszenie ogólnych postanowień warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (…).

Więcej

Czekamy na Wasze komentarze.

nomimos

Reklamy
Kategorie:NFZ, Szpitale Tagi:
 1. jolanta1
  17/11/2012 o 16:56

  Jestem ciekawa, który emeryt aż tak sie nudzi, by stać godzinami w kolejkach i marznąć. Nie uważasz, że to niedorzeczne?

 2. Kora
  16/11/2012 o 16:06

  Są też tacy, którzy mówią, że w kolejkach stoją jedynie emeryci, którzy do lekarzy chodzą “z nudów”, to częściowo prawda, ale mój brat emerytem nie jest a do kardiologa dostał termin na…. marzec 2013, szaleństwo jakieś

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: