Strona główna > Przegląd prasy, Szpitale > Zabraknie pielęgniarek

Zabraknie pielęgniarek

Przegląd prasy: O braku pielęgniarek informują izby pielęgniarskie, problem coraz boleśniej odczuwają także szpitale. W czwartek (8 listopada) wykładowca pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dr Wioleta Piechaczek zapewniała kandydatów w dniu otwartym wydziału, że po skończeniu studiów bez trudu znajdą pracę w zawodzie – donosi portal Rynek Zdrowia.

Ponad 80 tys. pielęgniarek urodzonych pomiędzy rokiem 1950 a 1960 będzie w 2020 r. na emeryturze. W zawodzie pozostanie niespełna 20 tys. osób, co daje deficyt ponad 60 tys. pielęgniarek czynnych zawodowo. Tymczasem według prognoz w 2020 r. co czwarta osoba w naszym kraju będzie miała powyżej 65 lat. To czyni nasze społeczeństwo coraz starszym, a zatem zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską będzie coraz większe – mówiła dr Piechaczek dla portalu http://www.rynekzdrowia.pl.

Według danych izb pielęgniarskich coraz mniej pielęgniarek kończących studia w Polsce decyduje się na podjęcie pracy na miejscu, większość wyjeżdża za granicę, co czyni ten deficyt jeszcze większym. To bardzo niepokojące informacje – dodała.

 

Więcej

Reklamy
  1. ratek
    16/11/2012 o 16:07

    lekarzy w karetkach też zabraknie od stycznia jak tak dalej posłowie będą mędrkować.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: