Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Szpital wygrał z NFZ

Szpital wygrał z NFZ

Przegląd prasy: A jednak szpital może wygrać z NFZ! W ubiegłym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że ostatni konkurs, ogłoszony przez Pomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na badania prenatalne, przeprowadzony był wadliwie, a jego tryb odwoławczy nie zapewnił wnikliwej oceny ofert – donosi dziennikbaltycki.pl

Skargę złożyło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, które w tym postępowaniu konkursowym straciło nie tylko kontrakt na badania prenatalne w poradni genetycznej, ale i szereg innych poradni bardzo potrzebnych pacjentom. Między innymi – na badania wzroku u pacjentów diabetologicznych, poradnię stopy cukrzycowej, gastroskopię i kolonoskopię, żywienie dojelitowe dzieci ciężko chorych na nerki.

Teraz UCK ma nadzieję, że tak jak badania prenatalne odzyska też pozostałe kontrakty na unikatowe badania i porady – czytamy dalej w Dzienniku Bałtyckim.

Reklamy
Kategorie:NFZ, Przegląd prasy Tagi:
 1. badderolas
  30/10/2012 o 22:23

  Chyba jakieś przekłamanie – NSA nie mógł oceniać samego konkursu, a jedynie decyzję o odrzuceniu odwołania. Jeśli ta była błędna, to nie oznacza automatycznego uznania, że decyzja musi być zmieniona co do samego rozstrzygnięcia, ale być może, w nowej decyzji poprawki wymaga np. uzasadnienie. Wszystko zależy od uzasadnienia wyroku, ale treść artykułu wskazuje, że może chodzić właśnie o niewystarczające uzasadnienie decyzji..

 2. Sitkom
  30/10/2012 o 19:44

  A ja jako ratownik medyczny będę odpowiadał za indolencję takiego laryngologa, który nie kuma jakiegokolwiek przypadku? Skąd taki ma się znać na porodach nagłych albo na urazach wielonaczyniowych?

 3. Ratownik systemu
  30/10/2012 o 19:43

  Bardzo dobrze, tak trzymać, skarżyć NFZ ile się da, za takie sprawy, za konkursy , za nowinki typu lekarz w karetce nie koniecznie z systemu. Koszmar jakiś.

 4. Kasjopeja
  30/10/2012 o 19:40

  No i bardzo dobrze. NFZ do likwidacji już idzie, ale szkoda, że w jego miejsce powstanie nowy MOLOCH, który będzie generować kolejne miliony

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: