Strona główna > NFZ, Od nas, Przegląd prasy > CBA sprawdza jedne kontrakty, a innych nie

CBA sprawdza jedne kontrakty, a innych nie

Przegląd prasy: Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do katowickiego szpitala Euromedic. Sprawdzają kontrakty z NFZ, które są wielokrotnie wyższe niż w innych szpitalach – donosi Gazeta Wyborcza.

Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA, zaznacza, że kontrola w szpitalach związana jest z czynnościami sprawdzającymi w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Sprawdzane jest przestrzeganie procedur w trakcie konkursu na leczenie. Weryfikowane jest także, czy zakontraktowane leczenie jest realizowane. Przewidywany termin zakończenia kontroli to koniec grudnia. […] Przy okazji dochodziło do bulwersujących sytuacji. Dyrektor jednego ze stratnych szpitali proponował, że zejdzie z ceną za leczenie oczu: – Szef komisji odpowiedział, że poinformuje o tym naszą konkurencję. Osłupiałem, bo to nielegalne – mówił – informuje Gazeta Wyborcza.

Z istniejącymi możliwościami informowania konkurentów o przebiegu negocjacji  w  MOW NFZ pisaliśmy już wielokrotnie (opisuje to szeroko i bardzo dokładnie, wraz ze skanami dokumentów, portal www.riemer.gr). Sprawa dotyczyła wówczas kontraktu na RTM na Mazowszu. Firma Centrum Medyczne Riemer  skierowała wówczas sprawę do CBA a także do CBŚ, ABW, NIK, Wojewody Mazowieckiego. Niestety, jak się dowiadujemy, żadna z tych instytucji nie podjęła jeszcze śledztwa w tej sprawie. CMR skierowało sprawę  do sądu.
Czekamy na informacje o wszczęciu dochodzeń przez wymienione instytucje, które powołane są do kontroli i rzetelnego śledztwa w podobnych sytuacjach.
nomimos
Kategorie:NFZ, Od nas, Przegląd prasy Tagi:
 1. Quba
  29/10/2012 o 12:14

  a dostali kawę w Euromedicu???

 2. opos
  29/10/2012 o 12:05

  „Z istniejącymi możliwościami informowania konkurentów o przebiegu negocjacji” to już norma jakaś????

 3. Miki
  25/10/2012 o 17:46

  „Czekamy na informacje o wszczęciu dochodzeń przez wymienione instytucje, które powołane są do kontroli i rzetelnego śledztwa w podobnych sytuacjach.” Ja też jestem ciekawa czy wreszcie te służby ruszą tyłek i cokolwiek sprawdzą.

 4. Karol
  25/10/2012 o 17:45

  ja jestem ciekaw, czemu za to nie zabrały się ogólnopolskie media. Czyżby czegoś się obawiały? Jak do tej pory o tych skandalicznych praktykach NFZ można poczytać jedynie tutaj, za co dziękuję bardzo.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: