Strona główna > NFZ, Ratownictwo > Prokuratura mówi: nie, bo nie

Prokuratura mówi: nie, bo nie

Kiedy Centrum Medyczne Riemer składało doniesienie do prokuratury w sprawie konkursu na RTM, miało nadzieję, że instytucja ta nie tylko zajmie się tą sprawą, ale też ustosunkuje się do wszystkich zarzutów wobec NFZ.

Jak się jednak okazuje, prokurator, a właściwie „starszy referent”, odmówił wszczęcia postępowania. Co ciekawe, bez żadnego uzasadnienia. Nie, bo nie i tyle. Jesteśmy w stanie zrozumieć, że prokurator ma możliwość odmowy, ale czy ma prawo jej nie uzasadnić? Czy tak postępuje się wobec polskich obywateli?

 

Więcej na: http://www.riemer.gr/index.php/92-prokuratura-mowi-nie-bo-nie

 1. Rat Med
  10/10/2012 o 08:53

  Siedź cicho, cóż za kultura dyskusji.
  Zgadzać się nie musimy, ale szacunek dla argumentów drugiej strony warto okazać.
  W Falcku pracowałem 2 lata, jeździłem w Otwocku. Bardzo fajna załoga.
  Teraz pracuję w publicznym, też jest dobrze. Dużej różnicy w warunkach pracy nie ma.

  • olo
   10/10/2012 o 14:07

   Przepraszam, uniosłem się. Ale pracowałem też w Falcku i mam jak najgorsze wspomnienia, moi koledzy (z innych baz) też. Poza tym, znam przypadki tak skrajnego nieprofesjonalizmu tej firmy, że nerwy mnie poniosły pisząc komentarz. Masz szczęście, że akurat trafiłeś na fajny zespół.

   • Rat Med
    10/10/2012 o 21:18

    Olo, to gdzie Ty jeździłeś w Falck? chyba nie u nas na Mazowszu. Dwa rejony w Otwocku i Piasecznie miały świetnych koordynatorow i zgrane zespoły. Teraz tez kiedy sie spotykamy to jest dużo śmiechu.

  • Marcinn
   11/10/2012 o 16:56

   Widzę Rat Med, że mało wiesz a strasznie krzyczysz… Jestem osobą postronną i wiem tyle co ludzi piszą i mówią media a na 3 miesiące funkcjonowania Falcka w rejonie Grodziska i okolic dużo się słyszy i mówi o nich i zaznaczę, że nie w dobrym obiektywie… Dziecko zmarło bo nie wysłano karetki kurde !!! jak jakaś firma Riemer funkcjonowała przez 13 lat nie miała ani jednej takiej sprawy. A dzisiaj w przeciągu kilku miesięcy falck ma kilka takich zarzutów przez media i społeczeństwo i jak myślisz dlaczego ???? Przecież zwykłemu kowalskiemu wisi kto wygrał przetarg dla niego liczy się to aby karetka dojechała. Piszesz o tym, że ludzie od Riemera nie psioczą bo im dobrze w falcku gów**o prawda falck z 250 osób przyjął zaledwie kilka z czego jak pisali na różnych forach ludzie podejrzewam, że z tego środowiska to zatrudnili ludzi z polecenia czy to nie śmieszne ??

   • Rat Med
    12/10/2012 o 10:43

    Marcinie,
    twierdzisz, że jesteś osoba postronną. Swoją wiedzę czerpiesz z forów internetowych – sam tak piszesz we własnym poście.
    Mi wydaje się, że masz jasno sprecyzowany pogląd, któremu do bycia postronnym bardzo, bardzo daleko.
    Skąd wiesz, że firma Riemer nie miała żadnej sprawy – bo ktoś tak napisał.
    Skąd wiesz, że Falck jest winny, kiedy wysłał karetkę, ale niestety dziecko zmarło – bo ktoś tak napisał. Daj szansę prokuraturze ustalić, kto i w jaki sposób zawinił.
    Skąd wiesz, że firma Falck zatrudniła tylko kilka osób z Riemera – bo ktoś tak napisał.

    Opierasz swoją wiedzę na czyichś subiektywnych opiniach. I piszesz o sprawach, o których z OLO nie rozmawiamy.

    Przeczytaj proszę uważnie nasze wypowiedzi. Mam wrażenie, że wiem więcej od Ciebie, a i nie krzyczę. Moje wypowiedzi opieram na 2 latach pracy w Falck w rejonie operacyjnym Otwock.

 2. Rat Med
  09/10/2012 o 20:43

  O matko! NFZ odrzucił skargę, Prokuratura odmówiła postępowania przeciw NFZ!
  Może czas pogodzić się z przegraną. Pan Riemer jest biznesmanem i powinien wiedzieć, że w biznesie zdarzają się też porażki. Po 13 latach obsługi rejonu uznał za naturalne, że dostanie kolejny kontrakt, a tu przyszedł ktoś lepszy i zabrał pieniążki.
  Swoją drogą dlaczego pracownicy Pana Riemera pracują w konkurencji i nie narzekają, nie piszą postów w internecie jak to źle u nowego pracodawcy. Czy to mozliwe, żeby byli zadoleni?!

  • ratek
   09/10/2012 o 23:18

   Uważam, że pan Riemer dobrze robi walcząc z NFZ i myślę, że wcale nie po to by „odzyskać” kontrakt. To co wyprawia NFZ i w tym przypadku prokuratura, to skandal. Tak się nie robi i tyle.

  • olo
   10/10/2012 o 01:12

   lepszy przyszedł? To ty z Falcka jesteś? Chyba tak, lepiej siedź cicho

   • Emy
    10/10/2012 o 09:05

    Przepraszam, co ma piernik do wiatraka. Piszą o reimerze, a wyjezdzacie z falckiem. Nie lubie takie ukrytych domniemywań. Grajmy w otwarte karty, a nie tylko rzuca sie pomowienia, a potem ich nie wyjasnia… a cień pozostaje.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: