Strona główna > NFZ > Posłowie ominą kolejki do lekarzy?

Posłowie ominą kolejki do lekarzy?

„W związku z pogarszającą się dostępnością usług medycznych w ramach NFZ, związki pracowników Kancelarii Sejmu i Senatu podjęły działania mające na celu zawarcie umowy z firmą oferującą tzw. Pakiety Medyczne” – można przeczytać  w wewnętrznym komunikacie dostępnym dla posłów i senatorów.

– Posłowie, podobnie jak pracownicy Kancelarii Sejmu, zostaną objęci opieką lekarską w prywatnych placówkach tylko wtedy, kiedy sami za to zapłacą – zapewniła Magdalena Krzymowska, dyrektor biura prasowego Sejmu na łamach portalu wp.pl.

Mimo, że już od dawna wiele firm zapewnia podobną opiekę zdrowotną swym pracownikom, ta informacja budzi wątpliwości wśród społeczeństwa. Choćby ze względu na to, że posłowie pobierają dość wysokie wynagrodzenia, a wielu z nich chce natychmiastowej likwidacji NFZ oraz narzeka na zapaść w służbie zdrowia, na zbyt długie oczekiwanie przeciętnego Kowalskiego w kolejkach do specjalistów. Jak twierdzą Internauci na wielu forach, właśnie posłowie powinni dawać przykład i solidaryzować się ze społeczeństwem, które ma bardzo utrudniony dostęp do świadczeń specjalistycznych.
Zapraszamy do dyskusji na ten temat.

nomimos

Fot: Krzysztof Białoskórski, http://www.sejm.gov.pl

Więcej na temat prywatnej opieki zdrowotnej dla posłów na: http://praca.wp.pl/strona,2,title,Prywatne-leczenie-dla-poslow-NFZ-im-nie-wystarcza,wid,14954374,wiadomosc.html

Kategorie:NFZ Tagi: ,
 1. podlec
  24/11/2012 o 17:17

  Sejm nie jest firmą i nie ma żadnego powodu poprawiać dostępności usług medycznych dla posłów. Są ubezpieczeni w NFZ i to chyba wystarczy. Mogą się leczyć nawet w Szwajcarii ale za własne pieniądze.

 2. pawian
  19/10/2012 o 16:42

  zupełnie jak u Orwella, są lepsi i lepsiejsi

 3. lemon
  10/10/2012 o 01:19

  darmozjady

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: