Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Szpitale pozywają NFZ do sądu

Szpitale pozywają NFZ do sądu

Przegląd prasy: Placówki obawiają się, że w tym roku będą większe niż zwykle kłopoty z uzyskaniem od Narodowego Funduszu Zdrowia pieniędzy za nadwykonania. Dlatego niechętnie przyjmują na oddziały chorych – donosi dzisiejsza Gazeta Prawna.

„Na Mazowszu nie szpitala, który by nie miał nadwykonań. W sumie do tej pory (nie tylko szpitalnych) nadwykonań było za 372 mln zł – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na Podlasiu same szpitale przekroczyły umowy o 35,3 mln zł

NFZ zastanawia się w jakim stopniu nadwykonania będą opłacone. Ma obowiązek płacić za nadwykonania jedynie wtedy, gdy stawką było życie pacjenta – czytamy w Dzienniku Gazeta Prawna.

Tymczasem zgodnie z prawem NFZ ma obowiązek płacić za nadwykonania jedynie w przypadkach, kiedy stawką było życie pacjenta. Tyle że odróżnienie przypadku, gdzie konieczne było ratowanie życia od tego, gdzie nie było zagrożenia, jest nieostre. Wiele szpitali decyduje się więc na drogę sądową. W ubiegłym roku była skuteczna w przypadku 215 spraw wartych 136 mln zł” – czytamy dalej.

 

Więcej na: http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/650331,szpitale_nie_chca_przyjmowac_chorych_boja_sie_ze_nie_dostana_pieniedzy_z_nfz.html

Reklamy
Kategorie:NFZ, Przegląd prasy Tagi: ,
  1. emma
    02/10/2012 o 16:30

    Dopiero teraz? A co robiliście do tej pory? Grzecznie wiązaliście ledwo ledwo koniec z końcem, a jak zobaczyliście ogrom długów to do sądu? Trzeba było już kontrakty same kierować do sądów!!!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: