Strona główna > Przegląd prasy > Skoncentrowane dyspozytornie

Skoncentrowane dyspozytornie

Przegląd prasy: Kończą się prace związane z przyłączaniem lokalnych dyspozytorni pogotowania ratunkowego z terenu Małopolski do dwóch skoncentrowanych dyspozytorni medycznych w Krakowie i Tarnowie.

Od lutego przyszłego roku w tych miastach będzie zapadała decyzja o wysłaniu karetki.

Przechodzimy do zupełnie innej techniki, która pozwala reagować służbom ratunkowym szybko i w sposób całkowicie udokumentowany. Każda decyzja zostaje zapisana w systemie komputerowym, to mobilizuje do bezbłędnej pracy” – ocenił podczas wtorkowej konferencji prasowej wojewoda małopolski Jerzy Miller – donosi portal samorządowy.

Według niego koncentracja dyspozytorni pogotowia ratunkowego pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców województwa, racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów, sprawniejsze dysponowanie służbami ratowniczymi i szybszy dojazd na miejsce wezwania.

Więcej na: http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/,38714.html

Reklamy
 1. Maciek
  01/10/2012 o 14:38

  Że gdzie ten cyrk? To chyba własnie nie problem falka, oni go tylko poruszyli, a problem jest glokalny, bym powiedzial. w wielu mniejszych miastach sa domy, które mają stare lub niewidoczne numerki. Może wieć warto w trosce o własne bezpieczeństwo, o to zadbac, zeby nie bylo takiej sytuacji, a nie dopiero jak to jest potrzebne to sie okazuje, ze nie ma…

 2. Ratownik
  01/10/2012 o 10:03

  W dyspozytorniach muszą posadzić ludzi umiejących rozmawiać z Pacjentem i umiejących korzystać z goole maps. chyba nie nie ma ludzi, którzy doskonale znaliby topografię całego województwa.

 3. lidia
  26/09/2012 o 14:36

  skoncentrować jeszcze SORy

 4. ratek
  26/09/2012 o 14:30

  ciekawe tylko kogo posadzą na tej dyspozytorni, bo jak znowu kogoś kto nie ma pojęcia o terenie to będzie cyrk jak w Falcku, który szuka pacjenta….. (pisaliście o tym)

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: