Strona główna > Od nas > Arłukowicz do Trybunału?

Arłukowicz do Trybunału?

Rzecznik Praw Obywatelskich nie może wyegzekwować prostej rzeczy. Bartosz Arłukowicz unika z Nią spotkania. Co więcej, Ministerstwo Zdrowia pobiło rekord wszech czasów, bo od 14 lat brak jest rozporządzenia o wyborze elektronicznej karty ubezpieczenia zdrowotnego.

Rzecznik domaga się nie tylko wyjaśnienia co się stało i dlaczego, ale również wskazania personalnie tego, kto ponosi za to odpowiedzialność.

W ciekawym wywiadzie z prof. Ireną Lipowicz, Rzecznikiem Prawo Obywatelskich, zamieszczonym na portalu www.sluzbazdrowia.com, możemy dowiedzieć się też, że często mylone są dwie instytucje: Rzecznika Praw Obywatelskich z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Zdarza się, że wnoszone są skargi do RPO na RPP. A jak wiemy, Rzecznik Praw Pacjenta nie jest indywidualną instytucją. Pamiętajmy, że RPP jest pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. pacjentów. Natomiast jedynie dwóch rzeczników ( z 16 różnych innych), jest konstytucyjnie niezależnych. To właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka.

Nie łudźmy się zatem, że kierując naszą sprawę do RPP ze skargą na Ministra Zdrowia, trafiamy do instytucji niezależnej od tego resortu.

 

Polecamy ten wywiad. Więcej na: http://www.sluzbazdrowia.com.pl/ibuk.php?f=4170#/25

 

nomimos

Reklamy
Kategorie:Od nas Tagi: , ,
 1. Marek58
  25/09/2012 o 16:11

  Autor tego materiału jest kompletnym ignorantem! Rzecznik Praw Pacjenta nie jest pełnomocnikiem Ministra Zdrowia. Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta „Rzecznik jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach ochrony praw pacjentów określonych w niniejszej ustawie oraz w przepisach odrębnych” a jego działalnośc nadzoruje Prezes Rady Ministrów.

  • siniak
   26/09/2012 o 14:34

   masz rację, w służbiezdrowia często są takie pomyłki. ale swoją drogą popieram pomysł o skierowania sprawek Arłukowicza do Trybunału.

   • Marek58
    26/09/2012 o 22:48

    A jakie „sprawki” masz na myśli? Z chęcią podyskutuję…

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: