Strona główna > NFZ, Od nas > Zastępca prezesa – z PO

Zastępca prezesa – z PO

Biuro Komunikacji Społecznej zawiadamia, że Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz powołał z dniem 17 września 2012 r. pana Marcina Pakulskiego na stanowisko Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. medycznych. Nowy zastępca jest związany z PO.

Marcin Pakulski

lekarz-pulmonolog, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Częstochowskiej w zakresie zarządzania i marketingu, specjalizacja – zarządzanie w ochronie zdrowia. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu zdrowia publicznego.

W 1995 roku podjął pracę w Zespole Szpitali Miejskich SPZOZ w Częstochowie, gdzie w latach 1995-2003 pracował kolejno na stanowisku młodszego asystenta i asystenta. Następnie objął stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Częstochowy. Od 2004 roku pełnił funkcję dyrektora naczelnego SPZOZ w Lublińcu, a w 2007 został dyrektorem naczelnym SPZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. 7 lutego 2008 r. powołany na stanowisko p.o. Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZw Katowicach. Funkcję tę sprawował do marca 2008 r., gdy został Zastępcą Dyrektora  SOW NFZdo spraw medycznych. Od lipca 2012 do 16 września br. pełnił obowiązki Dyrektora Oddziału NFZw Katowicach.

Żonaty. Zainteresowania: historia Polski, turystyka, motoryzacja; patent sternika jachtowego.

Jeszcze nie tak dawno na łamach Gazety Wyborczej można było przeczytać:

Okazja właśnie się nadarzyła. Paszkiewicz wyleciał ze stanowiska. Od środy prezeską NFZ jest Agnieszka Pachciarz. Do obsadzenia zostały fotele wiceprezesów. Według nieoficjalnych informacji jedno z nich chciałby zająć Marcin Pakulski, wicedyrektor ds. lecznictwa w śląskim oddziale funduszu. Popiera go część posłów, m.in. Pietraszewska.

Plan się chyba jednak nie powiedzie, bo Pakulski jest z Częstochowy, a tam w PO toczy się właśnie walka na śmierć i życie. – Jest silna grupa trzymająca władzę, a Pakulski jest do niej w opozycji. Obie grupy zieją do siebie nienawiścią – zdradza nam jeden z wysoko postawionych polityków w regionalnych strukturach partii. 

Krytycy Pakulskiego wyrzucają mu, że jest nielojalny wobec swojego obecnego szefa, czyli Zygmunta Klosy, dyrektora śląskiego NFZ-etu. – Kopie pod nim dołki, wykorzystując do tego zamieszanie wokół kontraktów – mówią działacze partii.

– Nic takiego nie słyszałam, a konflikty nie mają aż takiego znaczenia. Zjednoczymy się wokół naszego kandydata – zapewnia Pietraszewska. Inni posłowie nie są jednak takimi optymistami. Pytani o Pakulskiego milczą albo udają, że nic nie wiedzą o tym, że chce zostać wiceszefem funduszu. Sam zainteresowany nie odbierał naszych telefonów.

Jedno jest jasne: poparcie nawet sporej grupy posłów nie pomoże Pakulskiemu, jeśli nie zrobi tego szef regionu Tomasz Tomczykiewicz. – A na to się nie zanosi – zdradza nasz rozmówca. ” (więcej na: http://m.katowice.gazeta.pl/katowice/1,106509,12048077.html).

Jak widać „walka” pomogła w otrzymaniu fotela wice prezesa.

Jak wynika z naszych informacji, Pakulski to człowiek PO (1 lutego 2001 r. powstała w Częstochowie Platforma Obywatelska. Założycielami jej byli: Bogusław Chatys, Halina Rozpondek oraz Artur Borys. Pełnomocnikiem ruchu społecznego, jakim na początku była „Platforma Obywatelska”, został Bogusław Chatys, który wcześniej był Przewodniczącym stowarzyszenia „Obywatele dla Rzeczypospolitej”.
Po rejestracji Platformy Obywatelskiej jako partii jej pierwszym Przewodniczącym w Częstochowie został Bogusław Chatys – pełnił tę funkcję do 2010 roku.
Na spotkaniu założycielskim, które odbyło się 5 lutego 2001 r. dołączyli kolejni członkowie, w liczbie około 20. Wśród nich byli działający do dzisiaj: Marcin Pakulski, Andrzej Zembik, Andrzej Kwapisz i Krzysztof Łoziński i oczywiście Bogusław Chatys i Halina Rozpondek. – http://www.rozpondek.pl/id/99/10-lat-platformy-obywatelskiej/menu/147) – wpis pochodzi z  2012-09-17 r.

To już kolejny zastępca pani prezes. Czy na tym koniec, czy czekamy na kolejnego? Z jakiego ugrupowania tym razem?

nomimos

Kategorie:NFZ, Od nas Tagi: , ,
 1. swojak
  17/09/2012 o 13:17

  znowu lekarz a nie menager…

  • Pytek
   17/09/2012 o 13:19

   menager? Zwariowałeś? Jeszcze by się czegoś dopatrzył, a tak…

 2. hary
  17/09/2012 o 13:11

  a myśleliście, że z SLD czy PiSU weźmie Bartosz kogoś do rządzenia taaaaaką kasą?

 3. Patria
  17/09/2012 o 13:10

  kolesiostwo i nepotyzm w PO nie daje za wygraną, tak jak pisaliście o roszadach w NFZ zanim go nareszcie zlikwidują.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: