Strona główna > Od nas > Sochaczewski SOR z certyfikatem

Sochaczewski SOR z certyfikatem

Szpitalny Oddział Ratunkowy sochaczewskiego szpitala uzyskał certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań wynikających z Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, wydany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. 

– Nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy spełnia niezbędne wymagania określonego dla tego typu oddziałów w obowiązujących przepisach – mówi dyrektor Piotr Szenk. – Wyposażenie w aparaturę i sprzęt medyczny i organizacja udzielania pierwszej pomocy dla najpilniej tego potrzebujących umożliwia szybkie przeprowadzenie działań ratowniczych, zmniejszenie umieralności z przyczyn nagłych oraz ciężkości, zakresu i skutków urazów i wypadków, bólu i cierpienia powodowanych nagłym zagrożeniem zdrowotnym, a także zmniejszenie liczby zgonów możliwych do uniknięcia.

 

Nieotrzymanie potwierdzenia skutkuje – z mocy ustawy – nieuwzględnieniem w planie na rok następny szpitalnego oddziału ratunkowego lub jednostki organizacyjnej szpitala wyspecjalizowanej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych niezbędnych dla ratownictwa medycznego. Spełnienie wymagań jest zatem „być albo nie być” dla oddziałów ratunkowych. W sochaczewskim szpitalu dostosowanie to odbywało się etapami, z których najważniejszym był zrealizowany w 2011 roku przy udziale środków unijnych projekt mający na celu rozbudowę i doposażenie oddziału ratunkowego oraz zakładu diagnostyki obrazowej na potrzeby ratownictwa medycznego. W jego ramach zlikwidowano bariery architektoniczne, przebudowano i wyposażono oddział w niezbędną aparaturę i sprzęt medyczny. Wcześniej powstało lądowisko dla helikopterów, skąd rocznie kilkudziesięciu pacjentów jest transportowanych przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do klinik specjalistycznych. Są to najczęściej chorzy z zawałem serca lub ciężkimi urazami.

 

Więcej na: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,szpitalny-oddzial-ratunkowy-spelnia-wymagania-ministra-zdrowia,32087.html

Kategorie:Od nas Tagi:
 1. micha_ił
  14/09/2012 o 15:34

  Jak sie ma Falck jako firme ratownicza to samemu należy improwizować

 2. lewy
  14/09/2012 o 14:55

  Szkoda tylko, że pogotowie w Sochaczewie jakieś inne i dziwne, jak donoszą media, mało ciekawe. Gratulacje dla załogi Szpitala w Sochaczewie!

 3. Piotruśpan
  14/09/2012 o 14:25

  Gratulacje! Należą się!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: