Strona główna > Od nas, Ratownictwo > Falck zawiódł? Wstrząsający reportaż o umierającym dziecku

Falck zawiódł? Wstrząsający reportaż o umierającym dziecku

6 godzin! Tyle trwało oczekiwanie na pogowie ratunkowe dla chorego dziecka. Gdy pomoc w końcu przyszła, było już za późno. 5-cio letni Dominik zmarł, mimo dramatycznej reanimacji, która zakończyła się już w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Tyle tylko, że działo się to 6 godzin po pierwszej próbie wezwania karetki. Ostatecznie pogotowie Falck zjawiło się na miejscu dopiero po interwencji lekarza z pobliskiego szpitala, który to ….

Polecamy wstrząsający reportaż na TTV. http://ttv.pl/aktualnosci/57809,pogotowie-zawiodlo,0.html#comments

Reklamy
 1. michał
  23/09/2012 o 12:43

  Tylko ,że Falck ma 7- 10 %, a ciągle jest o niej głośno. Troch za dużo tych afer . Do tego dochodzi buta i arogancja przedstawicieli tej firmy. Im się wydaje ,że sa Bóg wie kim .

  • Anonim
   19/11/2012 o 12:31

   To jest prawda że Falck to wyższa szkoła aktorstwa przed ludzmi.Tu chodzi tylko o kasę.Kto o zdrowych zmysłał robi prywatne ratownictwo.W takim razie wojsko sprywatyzować,Policję i Straż pożarną

 2. donek
  14/09/2012 o 14:57

  Koszmar… wyrazy współczucia dla Rodziny chłopca, ale powinni zaciągnąć tę firmę do sądu i żądać niebotycznego odszkodowania, choć wiem, że to życia dziecku nie zwróci, ale może ta firma się opamięta wreszcie bo za wiele już złej prasy mają od pewnego czasu.

 3. karawaniarz
  14/09/2012 o 14:27

  I co, tu CBA, CBŚ, ABW, a przede wszystkim NFZ i MZ nie mają NIC do powiedzenia? W każdym innym cywilizowanym kraju taki numer skończyłby się krajowym skandalem, a tu ciiiiiiiisza

 4. micha_ił
  13/09/2012 o 22:07

  To się w głowie nie mieści, aby ta firma po tylu kompromitacjach w dalszym ciągu mogła prowadzić ratownictwo medyczne. Dość bezczelnie postępują , nawet nie chcą przedstawić nagrania . dobrze wiedzą,że i tak dostaną kolejne kontrakty na ratownictwo medyczne. Takie maja układy w NFZ.. A tyle przetargów jest jest do wygrania w grudniu..

  • Marcinn
   14/09/2012 o 20:37

   Kolego mała poprawka do Twojej wypowiedzi w NFZ to może nie lecz w Partii Politycznej „PO” która ostatnio również przedstawia się w taki sam sposób jak cała ta śmieszna Firma na „F”… A zapraszam do zapoznania się co ma pani Barycka i tej o to pani mąż pan Barycki wspólnego z firma F i partią PO :D:D i wsiooo jasne kochani. PO to kolejna parta zakłamanych oszustów gdzie każdy grabi w swoją stronę ile tylko może taka jest okrutna prawda. Obiecałem sobie iż jeżeli nic się nie zmieni w ciągu kilku lat to trzeba uciekać z tego chorego i zakłamanego kraju bo coraz gorzej co się poprawiło za czasów PIS to PO to zepsuło. Przyznam się iż ostatnie dwa głosowania oddałem właśnie na tą partie przez którą teraz nie mam na chleb… Musiało się tak stać abym przejrzał na oczy….

 5. Qba
  13/09/2012 o 18:15

  Czy nie ma żadnego nadzoru nad tym? Jak wpiszę w wyszukiwarki nazwę tej „firmy” i jeszcze np. dopiszę „skandal” to końca nie widać ile tego jest! I co? NFZ tego nie widzi? Nie „umią” czytać w tej instytucji? A jak zobaczyłam tego co tak bronił dyspozytorki to aż mnie telepnęło z wściekłości.

  • Anonim
   14/09/2012 o 00:39

   Skandale nie są wyłącznością Falcka. Czy inne pogotowia w swojej historii nie mają ciemnych kart ? Choćby słynny „pawulon” w łudzkim pogotowiu….Przykładów można mnożyć. Tylko po co ? Czasem przeglądam artykuły dotyczące medycyny i zauważam wielkąnienawiść do tej firmy. A w moim mieście właśnie ta firma świadczy usługi i jak czas pokazał na lepszym sprzęcie niż poprzednicy.
   A po „wyguglaniu” „skandal pogotowie” wyświetla się wiele informacji tylko nie o Falcku. Dziwne.
   A w Łodzi za „pawulon” kontraktu pogotowiu nie zabrano.

   • michał
    14/09/2012 o 12:32

    Sprawa pavulonu to sprawa sprzed kilkunastu lat . A Falck swoimi „osiągnięciami” przebiła tą sprawę w zaledwie rok. afera za aferą . Nie chce mi sie wklejać artykułów z gazet, portali itp z ostatniego roku. wystarczy wbić Flack pogotowie w Google. I zaraz sie okaże , gdzie falckowcy nie pojechali na wezwanie (Sochaczew , Nadarzyn), dlaczego nie mogą znaleźć adresu w opolskim( oczywiście to wina mieszkańców , źle oznaczających swoje posesje, nie kierowcy z drugiego końca Polski nie znającego rejonu w którym jeździ). Więc nie opowiadaj bzdur o nienawiści . Tylko jak ta firma mając niespełna 10 % usług ratownictwa medycznego to cały czas gości na łamach mediów i to w niekorzystnym świetle. I do tego bezczelnie pcha się na nowe województwa, asekurując się tylko układami w NFZ. Do tego osiągnięcia firmy Falck na Słowacji zwłaszcza w rejonie Koszyc też wołają o pomstę do nieba , tylko,że tam juz ich przetrzebiono i wchodzą już firmy rodzime.

   • dr z Kielc
    14/09/2012 o 14:23

    do Anonima, najpierw zapoznaj się z prawidłową ortografią, dopiero potem się wypowiadaj. No i jeszcze naucz się czytać ze zrozumieniem teksty.Jeszcze jedno,po “wyguglaniu” „skandal Falck” sam zobaczysz ile czasu zajmie czytanie tego wszystkiego.
    Do Qba: może pisz tak jak do trzylatka, może wtedy coś zrozumie….Pozdrawiam
    dr z Kielc

   • Marcinn
    14/09/2012 o 20:43

    Widzisz nie znasz sprawy a piszesz głupoty. Pogotowie tak teraz istnieje Ratownictwo Medyczne i rządzi się innymi prawami !! A co do Łodzi i pawulonu to z tego co ja wiem to większa ta afera miała miejsce w szpitalu niż w samym pogotowiu. Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie…. Widzisz firma Riemer, która na tym samym rejonie pełniła przez ostatni rok usługi Ratownictwa nie miała ani jednej sytuacji za co im chwała aa Ci ??? pracują od 2 miesięcy i już kilka takich podobnych sytuacji ?? czy masz na to wytłumaczalnie no proszę ??

   • Jack
    20/09/2012 o 09:14

    Zgadzam się. Błędy popełnia nie tylko Falck, a mówi się o nim, bo jest prywatny. Nie dziwię się tej nagonce medialnej i nagłaśnianiu przypadków spornych, bo słyszymy o tych sprawach pod 1 tylko kątem… Jednostki Państwowe są niezadowolone, bo przegrywają, to im na rękę takie sytuacje i mówienie o nich. Posadki pozostają nietknięte. Przynajmniej cichnie temat nierentowności i długów z ich strony… Wszędzie pracują tylko ludzie, więc nie ma różnicy czy prywatne, czy państwowe – niedopatrzenie jest takie samo. A przedstawienie sprawy przez media może być różne…

 6. matka
  13/09/2012 o 18:12

  no to już panu ministrowi chyba trzeba podziękować za takie rządy. NFZ też do likwidacji, a jak się jeszcze poczyta o tych konkursach, to szlag człowieka trafia, że my za to płacimy!

 7. Jastrząb
  13/09/2012 o 18:10

  Niech wraca skąd przyleciał ten czerwony „sokół” choć dla mnie to chyba jakiś nietoperz

 8. kuropatwa
  13/09/2012 o 18:09

  o Matko!!!! Ta firma jeszcze nie ma odebranego kontraktu????? To kpina jakaś i jeszcze ten facio co twierdzi, że dyspozytorka działała bardzo dobrze, no niech mnie diabli wezmą, ale jestem wściekły!!!!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: