Strona główna > NFZ, Od nas > NFZ nie ma wiedzy o kosztach

NFZ nie ma wiedzy o kosztach

Agnieszka Pachciarz, szefowa NFZ, powiedziała w wywiadzie dla wp.pl: „nie dysponujemy informacjami o kosztach[…] Cierpimy na deficyt takiej wiedzy.” Jak to się ma do stwierdzenia jednej z komisji konkursowej NFZ, że nie istnieje w tej instytucji określenie „ceny rażąco niskiej”?

Pisaliśmy o tej sprawie kilkakrotnie. Dotyczy to jednego z konkursów ofert na RTM na Mazowszu. Sprawa trafiła już do sądu, o czym napiszemy w szerszym materiale. Ze stwierdzenia szefowej NFZ wynika jeszcze jedna sprawa. Skoro ta instytucja nie zna kosztów, które ponosi świadczeniodawca, to jakimi kryteriami rządzi się NFZ przy wyborze oferenta? Wygląda na to, że „cena rażąco niska” zaproponowana przez dany podmiot, nie jest dla Funduszu problemem, bo skąd ma on wiedzieć jaka cena jest rzeczywista?

Zapraszamy do przeczytania wspomnianego wywiadu na stronie: http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Prywatne-firmy-przejmuja-rynek-medyczny-NFZ-dla-nas-forma-wlasnosci-nie-ma-znaczenia,wid,14917500,wiadomosc.html

Reklamy
Kategorie:NFZ, Od nas Tagi: , ,
 1. 18/12/2012 o 08:43

  This site was… how do you say it? Relevant!! Finally I
  have found something which helped me. Cheers!

 2. Ares
  12/09/2012 o 15:29

  Nie mogłem sobie odmówić krótkiego komentarza. Musiałem najpierw jednak opanować głupawy histeryczny śmiech i pozbierać myśli. Bardziej to już Pani Prezes nie mogła się skompromitować. Fundusz nie wie. Coś takiego. Po co więc te całe działy kontroli i urzędnicy, którzy jak już nigdzie mogli znaleźć pracy to się tam załapali, ot takie „liczyprzecinki” bez wiedzy i wyobraźni. Proponuję w każdym oddziale zatrudnić jakieś zwierzę np. psa, będzie na kogo zwalić ten ogrom głupoty i kompromitacji, a ten zaledwie najwyżej odszczeknie albo i nie. Pani Prezes, a słyszała Pani o takim urządzeniu jak kalkulator, że nie wspomnę o arkuszu kalkulacyjnym, bo to już może przerosnąć możliwości intelektualne urzędników NFZ. Słyszała Pani może o tzw. średniej cenie leków, mediów, kosztów pracy, a także również innych czynników w zależności od regionu Polski, które znajdują się w kosztorysach, których po prostu nie potraficie czytać. A co to obchodzi świadczeniodawców, że jesteście bezmyślni, pozbawieni logicznego myślenia. Przy was przysłowiowy tuman to geniusz zaiste.
  A już kuriozalnym jest iż najpierw urzędnicy mówią że cena rażąco niskie nie istniej , a później Pani Prezes twierdzi że jest cena rażąco niska. Szczerze mówiąc polecałbym zapisać większość urzędników do Poradni Zdrowia Psychicznego. Tam z pewnością postawią rozpoznanie, które przekładając na język dnia codziennego możny w skrócie określić jednym słowem – GŁUPOTA!!!.
  A tak na marginesie. Może Szanowana Pani Prezes uchyli rąbka tajemnicy, jakim to cudem udaje się NFZ-towi ułożyć roczny plan finansowy? To jest zagwozdka i nawet pół litra mało, aby ją rozszyfrować.
  Dawno się tak nie uśmiałem, naprawdę. Humor zdecydowanie się mi poprawił. Nawet w kinie nie dają takich komedii. Taka kompromitacja. Prezes NFZ nie wie, jakie są koszty leczenia pacjentów, Minister nie wie, co się dzieje w jemu podległych placówkach. I w korcu maku takiej pary nie znajdziesz.
  PS. Mówiąc o Urzędnikach NFZ myślałem o tej większości na twarzy, których jest wypisana prośba o skrawek, choć inteligencji. Są również i mądrzy, inteligentni, ale Ci są w zdecydowanej mniejszości. Jak znam życie nie wychylają się bo większość solidarna w głupocie najzwyklej w świecie ich zniszczy.

  Taki jeden, co kiepsko deklamuje, ale coś tam wie
  Ares

  • PRO
   12/09/2012 o 20:14

   Masz rację Ares, śmiech i tylko śmiech

  • Iloraz
   13/09/2012 o 13:50

   ja też pękałem ze śmiechu! stwierdzenie: Agnieszka Pachciarz, szefowa NFZ, powiedziała w wywiadzie dla wp.pl: “nie dysponujemy informacjami o kosztach[…] Cierpimy na deficyt takiej wiedzy.” – najpierw mnie przeraziło, a potem walnęło o glebę, ze śmiechu oczywiście. Takiego kuriozum to nawet w naszym dziwnym kraju jeszcze nie było! A ponoć pani Pachciarz zarządzała i to z dobrym skutkiem jakimś szpitalem w wielkopolsce? Jak to się ma do tego jej stwierdzenia? Ale tak to jest jak ministrem jest lekarz, który ma niewielkie pojęcie o publicznych funduszach.

 3. pingpong
  12/09/2012 o 13:54

  Przepraszam, a w jakiej sprawie NFZ ma jakąkolwiek wiedzę?

  • Kamil
   13/09/2012 o 13:50

   w żadnej, jak widać

 4. pikuś-pan pikuś
  12/09/2012 o 13:52

  a to ciekawe, pani Pachciarz ani nikt z NFZ nie wiedzą co oznacza słowo „koszt” a co dopiero „cena rażąco niska”! Ludzie, tu by się przydało CBA a nie na Paszkiewicza!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: