Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Trzeba zlikwidować ten chory system – mówi Piecha

Trzeba zlikwidować ten chory system – mówi Piecha

Przegląd prasy: „Ależ likwidacja NFZ nie będzie zbyt kosztowna. Ona przede wszystkim wypluje część zbędnych urzędników. Przecież każdy marszałek i wojewoda, starosta mają wydziały służby zdrowia. Co ci wszyscy urzędnicy tam robią skoro za nic nie odpowiadają? Ten imposybilizm Polski wojewódzkiej, powiatowej trzeba zmienić. Należy to scentralizować. Niech wojewodowie będą odpowiedzialni za to co się dzieje. A nie mistyczny szef NFZ, jakiś chimeryczny dyrektor i cała seria wielu urzędników, którzy grasują po tym systemie i na prawo i lewo rozdają pieniądze. Na to nie może być zgody” – mówi poseł Bolesław Piecha dla http://www.money.pl.

„Jest bardzo źle. Z jednej strony mamy lekarzy, którzy narzekają na brak pieniędzy, a kupują sobie drogie auta. Z drugiej pielęgniarki, które zarabiają bardzo mało. Zbyt wiele osób zatrudnionych jest na tzw. umowach śmieciowych. I najważniejsze – polski system służby zdrowia jest totalnie zdezintegrowany. Nikt nie panuje nad tym co się dzieje, na co i jak są wydawane pieniądze” – mówi poseł Bolesław Piecha dla http://www.money.pl.

 

Więcej na: http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/posel;pis;demaskuje;grasujacych;po;sluzbie;zdrowia,188,0,1153724.html

Reklamy
  1. Yon
    11/09/2012 o 15:10

    Brawo panie Piecha!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: