Strona główna > NFZ, Przegląd prasy, Ratownictwo > Wypadek w Gostyniu – wojewoda wyjaśnia

Wypadek w Gostyniu – wojewoda wyjaśnia

W czwartek wojewoda wielkopolski Piotr Florek przedstawiając założenia nowego planu działania ratownictwa medycznego nawiązał do tego przypadku i przedstawił jak wyglądało działanie pogotowia w sprawie pięcioletniego Adasia – czytamy w Głosie Wielkopolskim.

Szpital nie dysponował odpowiednią karetką, pogotowie lotnicze odmówiło zabrania pacjenta. Początkowo przewiezienia chłopca nie chciała się także podjąć firma Falck świadcząca w powiecie gostyńskim usługi w zakresie ratownictwa medycznego. Chłopiec kilka godzin czekał na karetkę. Kiedy dotarł do poznańskiej kliniki okazało się, że konieczne jest usunięcie nerki – donosi Głos Wielkopolski.

– Ratownictwo medyczne zadziałało prawidłowo. Problem pojawił się w szpitalu. Teraz minister zdrowia musi to wyjaśnić – mówi wojewoda.

 

Więcej na: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/651675,5-letni-adas-stracil-nerke-wojewoda-tlumaczy-jak-dzialalo,id,t.html

 

.

Reklamy
 1. Kaptowaniec
  09/09/2012 o 16:09

  Gdzie jest ten duplikat

  • togo
   09/09/2012 o 20:14

   jaki duplikat?

 2. Anonim
  08/09/2012 o 23:59

  Wypowiadacie się na tematy ratownictwa nie mając zielonego pojęcia o jego funkcjonowaniu to nie PRL, że w pogotowiu Ratunkowym były karetki transportowe, ambulatoria czy gabinety zabiegowe. Dziś Zespoły Ratownictwa Medycznego to tylko karetki ratujące życie i zdrowie w razie zagrożenia, gdy któraś pojedzie na transport to brak jest jej do ratowania życia, resztą mają zająć się ci, co wzięli pieniądze w tym przypadku Szpital, który ma zapewnić transport. W tej sprawie najistotniejszy był brak chirurga dziecięcego w Gostyńskim szpitalu no i brak karetki, aby podrzucić dziecko do Poznania, któro czekało bez pomocy przez kilka godzin.

 3. Ratownik
  08/09/2012 o 19:19

  Panie wojewodo, nie ma w tej sprawie Pańskiej winy. Jeśli ktokolwiek tu zawinił to NFZ, który wybrał tę firmę na zabezpieczenie RTM.

 4. pucio
  08/09/2012 o 17:56

  do zdziwionego. Popieram, masz rację w 100%

 5. hania
  08/09/2012 o 17:56

  Wojewoda lepiej niech się wypowie w sprawie kontraktów NFZ na pogotowie, a nie nadstawia głowę

  • ~domon
   08/09/2012 o 18:37

   odczep się od wojewody. Biedak nie miał wpływu na konkursy NFZ, a teraz musi się tłumaczyć. Ja bym bardzo chciał, by wojewoda wypowiedział się tutaj od siebie, tak normalnie. Panie wojewodo, zapraszamy! Uważam, że ta strona to jedyne medium, które bezstronnie pisze o NFZ i innych decydentach w służbie zdrowia. Bardzo proszę o wypowiedź!

   • kareta
    08/09/2012 o 19:08

    popieram, sam bym chętnie usłyszał prawdziwą wypowiedź, taką od serca, pana Wojewody, ale wątpię czy to mo,żliwe, a szkoda

 6. kwilek
  08/09/2012 o 17:52

  Szpital nie zawinił!!!! Niech się NFZ puknie w łeb i zacznie myśleć. Od początku zawiniło pogotowie i tyle!

  • Kołbielowy
   08/09/2012 o 19:21

   do KWILEK: popieram, szpital nic nie zawinił, wojewoda też. To NFZ jest do wykasowania za zatwierdzanie takich kontraktów. Ale nowa pani prezio NFZ tego nie widzi. Szkoda, że kłamie, mówiąc, że zrobi porządki w NFZ, a tu NIC

 7. Gucio
  08/09/2012 o 17:36

  a Falck jak zwykle niewinny, co? Kto wreszcie zweryfikuje tą firmę do diabła?????

 8. Zdziwiony
  07/09/2012 o 14:14

  Jakies dziwne te wyjaśnienia . Czyli w szpitalu miała być inna karetka o standardzie S z lekarzem ratownictwa medycznego …… Jeśli tak to jest zwykłe dublowanie ratownictwa medycznego . Tutaj jedna firma świadczy usługi przywiezienia delikwenta do szpitala .. Natomiast inna karetka z innej firmy wozi pacjentów między szpitalami.I do tego jedna firma drugiej firmie nie może wejść w paradę …. I zatrudnienie firm zewnętrznych miało obniżyć koszty funkcjonowania , ale puki co je zwiększa i robi bałagan w systemie .

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: