Strona główna > Przegląd prasy, Ratownictwo > Karetka jechała godzinę – pacjent zmarł

Karetka jechała godzinę – pacjent zmarł

Przegląd prasy: Wezwana karetka pogotowia ratunkowego w Częstochowie jechała prawie godzinę. Ratowników wzywali policjanci, którzy przybyli do mężczyzny po 10 minutach. Sprawę bada prokuratura.

Gdy mijały kolejne minuty, a karetka się nie pojawiała, policjanci zadzwonili na pogotowie po raz kolejny. W końcu erka z obsługą lekarską przyjechała po 55 minutach od zgłoszenia. Reanimacja się nie powiodła, 38-letni mężczyzna umarł na ulicy – donosi Gazeta Wyborcza.

 

Więcej na: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12439198,Umieral_na_ulicy_na_oczach_policjantow__Karetka_jechala.html

 1. kwilek
  08/09/2012 o 17:51

  jakby jechała 2 godziny,,,,, to by i tak nic nie zmieniło. A poważnie. Czy już są konsekwencje? Bo to jest paranoja jakaś!

  • gaga
   08/09/2012 o 18:31

   tylko godzinę? No co się czepiacie? Toż to krótko…. Skoro NFZ nie widzi w tym problemu, a jak zauważy to pewnie zbagatelizuje, bo w końcu dał mu kontrakt, więc o co chodzi? NFZ zatwierdza i sprzęt i gotowość i pracowników… nie rozumiem o co drzeć te szaty

   • sanitarka
    08/09/2012 o 19:05

    jak widac z mediów wszelakich, NFZ kontraktuje co mu się pof[doba chyba. Nie sprawdza po umowie podpisanej co jest grane po tem… bo i po co???? Jak sobie poczytałem na tej stronie i na http://www.riemer.gr to kontrole są ciekawe, nawet bardzo. NFZ nie wie co jest zgodne z polskimi normami a co nie jest. Zatwierdza to co jest na kartce, a w realu? Chyba już nie. Potem są takie wypadki, gdzie nosze wyrywają się z umocowań w karetce przy delikatnym (jak na wypadki komunikacyjne) walnięciu. Ale, że one nie spełniają polskich norm…. no cóż. Zapytajcie NFZ czemu zatwierdza takie łamanie przepisów. Dobrze, że na tych noszach nie leżał żaden ranny. Dopiero by byó!!!

 2. Gucio
  08/09/2012 o 17:35

  teraz to już coraz częściej takie historie się dzieją, koszmar jakiś.

  • dragon
   08/09/2012 o 18:34

   czego się czepiasz? NFZetu się czepiaj, że pozwala na takie kontrakty firmom, które nie spełniają podstawowych norm europejskich. Poczytajcie sobie na tej stronie jak to się dzieje. Znalazłem jeszcze fajną strone o takich sprawach. To http://www.riemer.gr Oni przegrali konkurs, ale czemu? Temu, że skandali w NFZ coraz więcej, jest nowa prezes, obiecała weryfikacje, a tu co? ni kuku. Jakieś kosmetyki robi, ale żeby rozliczyć Misińską z kontraktów, to już nie. Bo i po co?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: