Strona główna > NFZ, Od nas, Przegląd prasy > Piętnować niekompetencje

Piętnować niekompetencje

Przegląd prasy: Proponujemy dziś naszym Czytelnikom doskonały tekst zamieszczony na łamach „Służby Zdrowia”. To wywiad z prof. Stanisławą Golinowską, kierownikiem Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zabezpieczenia Społecznego Instytutu Zdrowia Publicznego CM UJ. Poruszane w nim aspekty zarządzania publiczną służbą zdrowia, działaniach władz w tym kierunku – zaskakuje, a jednocześnie uświadamia nam, że regulacje są znane od dawna, tylko nie ma ich kto stosować.

Zacytujmy jedynie kilka zdań z tego wywiadu, by zachęcić Państwa do przeczytania go w całości:

„Do zarządzania złożonym systemem zabrakło profesjonalnych narzędzi i kadry. Nastąpiły uproszczone działania pod uproszczone tezy”;

„Powodem likwidacji kas było spowolnienie gospodarcze i brak pieniędzy w systemie. By NFZ się nie zadłużał, deficyt przerzucono na szpitale”;

„Świetnie nas urządzają politycy, którzy zmieniają się co 4 lata i każdy zaczyna od początku uczyć się systemu. Nie mamy chyba co liczyć na poprawę zarządzania sektorem: – Musimy tego wymagać. Zacząć piętnować niekompetencję. Kraj, który chce osiągnąć postęp w dziedzinie rozwoju kapitału ludzkiego, nie może się godzić na to, że o tak ważnej sferze życia decyduje przede wszystkim dobry PR. Jest przyzwolenie, że o sprawach wymagających wielkiej fachowej wiedzy – decydują ludzie z nadania politycznego.

Czyli: nie matura, a chęć szczera… wystarczy. Co na to NFZ? Co na to Ministerstwo Zdrowia?

Serdecznie polecamy ten wywiad na stronie: http://www.sluzbazdrowia.com.pl/ibuk.php?f=4170_KR#/13
Trzeba się zalogować, ale warto!

Reklamy
 1. xyz
  08/09/2012 o 19:23

  kolesiostwo, nepotyzm, znajomości, kolega koledze, stanowisko za stanowisko, albo za co innego…. normalka, czemu się dziwicei?

 2. Zdzisław, lekarz
  08/09/2012 o 18:40

  no to ja widzę tylko tę stronę w sprawie piętnowania niekompetencji MZ, NFZ, rządu, Tuska, ale też i niektórych innych decydentów (ministerstwo finansów) za to co się dziej. Dzięki, że jesteście, nareszcie wiemy co się dzieje naprawdę w tej strefie!
  Pozdrawiam serdecznie nomimos.pl
  zdzisław
  lekarz z Białegostoku

 3. pucio
  08/09/2012 o 17:57

  super ten wywiad. Dobrze, że to opublikowaliście.

 4. Gryzia
  08/09/2012 o 17:38

  Naprawdę super ten wywiad. Przeczytałem dokładnie nawet 2x. Podoba mi się takie podejście, szkoda tylko, że tam na górze pewnie nikt nie wyciąga z takich stwierdzeń żadnych wniosków. Eksperci sobie a władza sobie. Tak to wygląda teraz w naszym kraju.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: