Strona główna > NFZ, Od nas, Ratownictwo > Cień sokoła nad Wielkopolską

Cień sokoła nad Wielkopolską

Pokazał się cień sokoła (duńskiego) na niebie do tej pory spokojnym. Wielkopolanie postanowili sokoła z niego przepędzić. Zwierają więc swoje szyki przed ogłoszeniem kolejnego konkursu na RTM.

Najpoważniejszym rywalem będzie  duńska spółka Falck Medycyna, działająca na polskim rynku od 20 lat. Falck zawarł w br. w Polsce 7 umów na ratownictwo medyczne – donosi portal ratownik-med.pl.

W  ocenie  Jerzego Gryglewicza, eksperta w dziedzinie ochrony zdrowia, konkurencja nie jest niczym złym, a prywatne firmy wymuszają na państwowym pogotowiu podnoszenie jakości usług. Dzięki temu wygrywa pacjent.

Ale Wielkopolanie mają swój rozum i do konkursu na RTM w ich regionie (5 rejonów) wystawią jednego tylko oferenta – WSPR z Konina. Jeśli wygra, weźmie resztę państwowych jednostek na podwykonawców. Jeśli znamy historię naszych narodowych i regionalnych powstań zbrojnych, trzeba przypomnieć, że tylko jedno z nich było zwycięskie. Wielkopolskie!

 

nomimos

 

 

Więcej na ten temat: http://ratownik-med.pl/index.php/aktualnosci/ratownictwo-mainmenu-148/7377-wielkopolskie-publiczne-pogotowie-jednoczy-sily-przed-konkursem-na-ratownictwo-medyczne.html

Reklamy
Kategorie:NFZ, Od nas, Ratownictwo Tagi: , ,
 1. czarnowidz
  08/09/2012 o 18:44

  widziałam orła cień…. a tu nie orzeł a gapa. poznaniacy wiedzą co oznacza gapa. a kiedyś gapa (czarna) oznaczała co innego. co innego?

 2. Jastrząb
  08/09/2012 o 17:59

  jak znam Wielkopolan to ruszą masowo i nie pozwolą na taki skandal! Trzymam za Was kciuki! Sokół czerwony wynocha do swego kraju

 3. korab
  08/09/2012 o 17:41

  Macie rację, wielkopolskie było jedyne w swoim rodzaju, mam nadzieję, że przegonią tą czerwoną gapę

 4. michał
  04/09/2012 o 18:39

  Ten cień sokoła to nie tylko nad woj wielkopolskim , ale także dolnośląskim i także lubuskim Taki artykuł ukazał się 1,5 miesiąca temu w Gazecie Wrocławskiej .
  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/624743,dunczycy-chca-przejac-nasze-pogotowie-ratunkowe,id,t.html

 5. Anonim
  04/09/2012 o 16:52

  Pięknie napisane 🙂
  Na barykady!!!!!

  • michał
   04/09/2012 o 20:00

   O desperacji szpitali do których pacjentów dowozi Falck niech świadczy oświadczenie szpitala w Sochaczewie w którym jest napisane że
   cyt: „Decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, pomimo wszelkich starań władz powiatowych i samorządów lokalnych oraz dyrekcji szpitala, od 1 lipca 2012 roku świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego (pogotowia ratunkowego) na terenie powiatu sochaczewskiego realizuje firma Falck Medycyna sp. z o.o., która w żaden sposób nie jest powiązana ze Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie. Tym samym proszę nie utożsamiać obecnych usług pogotowia ratunkowego świadczonego przez firmę Falck Medycyna sp. z. o.o. z opieką zdrowotną realizowaną przez Szpital Powiatowy w Sochaczewie.”. Oświadczenie to wydano po wielu skargach mieszkańców powiatu na czas dojazdu karetki do pacjenta lub nawet jego braku.
   Całość
   http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=23466

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: