Strona główna > Przegląd prasy, Ratownictwo > Ranna załoga karetki. Dramatyczny wypadek w Płocku

Ranna załoga karetki. Dramatyczny wypadek w Płocku

Karetka z trzyosobową załogą jechała na wezwanie do chorego. – Poruszała się w Płocku ul. Sienkiewicza, używając zarówno sygnałów dźwiękowych, jak i świetlnych – informuje Beata Kucińska z płockiej komendy policji. – Na skrzyżowanie pojazd ten wjechał na czerwonym świetle i tam zderzył się z hondą, która miała światło zielone.

Trzy osoby z załogi karetki trafiły do szpitala. Jak podkreślają w swoich komentarzach Internauci z Płocka, winny był kierowca karetki, który najprawdopodobniej nie sprawdził czy skrzyżowanie jest puste.

Co ciekawe, Internauci zwrócili uwagę na nosze znajdujące się w tej karetce:

~karetkowicz1

czyżby nosze, które widać w połowie wysokości przedziału medycznego, wyrwały się z podstawy? a może cala podstawa od podłogi?! I to zaledwie przy przewróceniu karetki…Jak jest jakość certyfikacji naszych pojazdów i jaka gwarancja że to, co jeździ po drodze jest tym, co deklaruje producent? Ż A D N A!

~~koloxx

to przecie Strykery, niezgodne z polską normą, to jak miały nie wypaść? Poczytajcie sobie o tych noszach choćby na stronie http://www.riemer.gr

Więcej… http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,12404284,Wypadek_w_centrum__Zderzenie_z_karetka_na_sygnale.html#ixzz25J4llhD6

 1. kar
  04/10/2012 o 22:56

  mi to bardziej wygląda na siłowniki od poziomizacji lawety. a co do strykerów to bardzo dużo tzw państwowych stacji ich używa.

 2. Kula
  03/09/2012 o 20:24

  nie rozumiem o co Wam chodzi. Przeciętny wypadek, przeciętnej (!) karetki z przeciętnym (!) wyposażeniem. Skoro pani Misińska i jej grupa uznali, że tak można świadczyć usługi RTM, to nie widzę problemu.

 3. komformista
  03/09/2012 o 20:18

  dramatyczne jest to co wożą w swoich ambulansach, a wypadek, jak kolejny, jak wiele takich

 4. Qba
  03/09/2012 o 20:10

  jak nie zgodne??? Przecież NFZ wie lepiej, zaakceptował, pogłaskał i jest, a że potem takie kwiatki się dzieją to wina świadczeniodawcy, że noszy nie przyspawał do podwozia….hehe

 5. michał
  02/09/2012 o 20:21

  Czyżby Meditrans poszedł w ślady Falcku ??? Sukcesów im nie wróże . Te nosze to jest najsłynniejszy sprzęt medyczny w Polsce i są jedną z przyczyn zaskarżenia konkursu na ratownictwo medyczne w Grodzisku Mazowieckim .

  • ratuś
   03/09/2012 o 20:25

   dobrze powiedziane, najsłynniejszy, hehehehehe, a za to jaki wspaniały!!!:)

  • ratuś
   03/09/2012 o 20:27

   no, przesadziłeś koleś, niech raczej w te ślady nie idą i wymienią te nosze, albo niech wożą je osobnymi autami, polecam pakę ciężarówek 🙂

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: