Strona główna > Od nas > Polowanie na kasę ruszyło

Polowanie na kasę ruszyło

Polacy mieliby płacić za leczenie i studia. Taki postulat zgłasza Prof. Stanisław Gomułka z BCC. Ile miałoby to być? Nie precyzuje. Na początek byłyby to pewnie symboliczne kwoty – kilka złotych za jedną wizytę u lekarza. Prof. Krzysztof Rybiński z uczelni Vistula dodaje: – Refundację leków i zasiłek pogrzebowy powinny dostawać tylko osoby uprawnione do pomocy społecznej” – donosi dzisiejsza wyborcza.biz.

Takie rady proponują znani ekonomiści premierowi Tuskowi. To ma podobno uchronić nasz kraj przed nadchodzącym kryzysem. Jak widać, zaczyna się szukanie pieniędzy, w kieszeniach mało zamożnych obywateli. Tych z grubszym portfelem, stać bowiem na płatne wizyty lekarskie, wystawny pogrzeb czy zagraniczne operacje. Gdy przypomnimy teksty zamieszczone na tej stronie, które mówiły o zmniejszeniu finansowania przez NFZ na lecznictwo i refundację leków (https://nomimos.wordpress.com/2012/08/28/nfz-refunduje-mniej/ czy https://nomimos.wordpress.com/2012/08/23/blisko-250-mln-zl-mniej-z-nfz-dla-mazowieckich-szpitali/) widać jasno, że polowanie na kasę już ruszyło. A miało być tak pięknie! Tyle tylko, że Raj obiecywany jest jedynie w kampaniach wyborczych.

Więcej na temat propozycjach ekonomistów na: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12387829,Gdybym_byl_premierem____Jak_ekonomisci_chca_walczyc.html#ixzz2517yXq2R

 

nomimos

Reklamy
Kategorie:Od nas Tagi: , ,
 1. kubuśfatalista
  03/09/2012 o 20:16

  tak to w naszej POlsce jest, zgroza

 2. tky
  30/08/2012 o 22:50

  Płać i płacz, to sentencja rządów PO

 3. michał
  30/08/2012 o 11:32

  No to nas czekają fajne czasy na tej „zielonej wyspie” . Mam tylko nadzieje ,że ktoś tego typu doradców pogoni daleko …. Cynizm i arogancja ekonomistów przerasta wszystko nawet NFZ.

 4. quba
  30/08/2012 o 11:25

  Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich mówi, że do prywatyzacji szykuje się jeszcze kilka samorządów. I ocenia: jeśli wypalą, to za kilka lat podobny los może spotkać nawet kilkadziesiąt powiatowych placówek.

  B. minister zdrowia Marek Balicki jest jednak sceptyczny: prywatny właściciel będzie dążył do maksymalizacji zysku i musi się to odbywać kosztem pacjenta. (wp.pl)

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: