Strona główna > NFZ, Od nas > Koniec kolesiostwa?

Koniec kolesiostwa?

Zdecydowaliśmy się określić to wspólnym mianem „kolesiostwa”, ponieważ według nas tylko tak można w pełni oddać charakter tego, co napotykamy na każdym kroku w samorządach lokalnych, spółkach Skarbu Państwa czy państwowych agencjach. To swoista mieszanka znajomości z koneksjami rodzinnymi i partyjnymi. Kolesiostwo jest według nas jednym z głównych powodów tego, że Polska rozwija się wolniej, niż pozwala na to wykształcenie i przedsiębiorczość Polaków – można przeczytać na nowej stronie http://www.poznajomosci.info. Nasza strona popiera takie działania. Pisaliśmy już o podobnych sprawach mających miejsce choćby w NFZ (szeroko opisywana przez media bliska znajomość Barbary Misińskiej z byłym prezesem centrali NFZ; znajomości w firmie FALCK  pani Baryckiej, jednej z czołowych postaci tej firmy, której mąż jest wysoko notowany w strukturach PO, a inny pracownik tej firmy też działa w PO). Nie będziemy oceniać jaki ma lub miało wpływ na decyzje właśnie w NFZ, ale stronę http://www.poznajomosci.info popieramy.

Prosimy o komentarze w tej sprawie. Czy Waszym zdaniem nepotyzm istnieje w szeroko pojętej służbie zdrowia?

 

nomimos

Kategorie:NFZ, Od nas Tagi: , ,
 1. Elwira
  01/09/2012 o 15:01

  Bardzo ciesze się, ze powstala taka strona,, bo nepotyzmem ogarnięte jest cala adminstracja – od gminy do ministerstwa. Ta strona jest za malo rozpropagowana. Ja jestem emerytka i nie tkwię w zadnym urzędzie, ale pracujacy ludzie w roznych instytucjach na pewno będa mieli wiele do powiedzenia na ten temat. TRZEBA TO WYPALAC ZELAZEM- to slowa klasyka klamstwa i zaklamania.

 2. doda
  30/08/2012 o 22:56

  Jakie koniec kolesiostwa???? Trwa(m) i tak będzie. Rząd już o to zadba, nie martwcie się!

 3. nomimos
  30/08/2012 o 14:38

  Strona http://www.poznajomosci.info zarekomendowała naszą stronę. Jest nam bardzo miło z tego powodu, tym bardziej, że poznajomości.info zaproponowało nam współpracę w sprawach śledzenia nepotyzmu, kolesiostwa itp.
  grupa nomimos

 4. logos
  30/08/2012 o 10:45

  Myślę, że to jest głęboki problem.
  Ludzie od dłuższego czasu „Załatwiają sprawy”, a nie rozwiązują problemy. Słowo „problem” jest zabronione, bo wskazuje na trudność, co znaczy, że trzeba się postarać, by ją pokonać….być może też wykazać umiejętnościami lub wiedzą…to z kolei może wiązać się z ryzykiem porażki ,a po co ryzykować, narażać swój wizerunek na szwank – lepiej „to załatwić”…przy pomocy „kolegi” lub „zaufanego znajomego”….
  „Kolegów” i „znajomych” Ci u nas dostatek – im więcej, tym człowiek „wartościowszy”, bardziej „oblatany”, „obcykany”, tu kogoś zna i tam kogoś zna, w ogóle „kogo On nie zna”….zwracając się po pomoc, bo przecież nie prosząc (teraz się nie prosi – to nieprofesjonalne) zaciąga się „dług wdzięczności”… a co dopiero gdy słyszy się: „nic się nie martw już ja Ci to załatwię”….?
  Te długi namnażają się niekontrolowanie – liczy się cel, a „dług” kiedyś tam się spłaci….”życzliwą pomocą”. W ten sposób społeczeństwo zaciąga i z czasem, siłą rzeczy, spłaca takie „długi”… tworzy się pajęczyna, która to z łatwością wyłapuje tzw. Frajerów…
  Bardzo trudno jest się nie zapętlić, bo to niejednokrotnie „gesty dobrej woli”….no i jak inaczej znaleźć pracę?
  Zapomina się przy tym o kompetencjach, o przyłożeniu do „aplikującego na stanowisko” jakiejkolwiek wiarygodnej miary. Rekrutacja niemal nie istnieje, jest jedynie formalna, papierowa krzatanina…
  Gromadzenie „znajomych” i „kolegów” jest dyscypliną wyższą….
  „Znajomy” może „szepnąć słówko” komu trzeba, podrzucić CV, „zarekomendować”.
  „Kolega” może już bardzo dużo, bo zazwyczaj związany jest już „długiem wdzięczności” i „nie ma zmiłuj – mnie nie pomożesz?”

  Głęboko rozumiana UCZCIWOŚĆ wydaje się być gatunkiem zagrożonym, a jej naturalnymi wrogami są „znajomi” i „koledzy” z branży….
  Kto przestrzega „starych” zasad ten Frajer…

 5. kary
  29/08/2012 o 22:01

  kolesiostwa to u nas sporo, wystarczy popatrzeć dookoła… wszędzie, od samorządu lokalnego po najwyższe władze.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: