Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > Falck pod lupą NFZ i prokuratury

Falck pod lupą NFZ i prokuratury

Przegląd prasy: Mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia skontroluje działalność pogotowia ratunkowego rejonu Grodzisk Mazowiecki, którego operatorem jest duńska firma Falck.

Jak nam powiedziała rzecznik prasowy oddziału mazowieckiego NFZ Wanda Pawłowicz, z powodu skargi, jaka wpłynęła na działanie pogotowia Falck, dyrektor oddziału 6 sierpnia zleciła przeprowadzenie kontroli doraźnej w  pogotowiu rejonu Grodzisk Mazowiecki, które obsługuje również powiat sochaczewski. Kontrola ma dotyczyć przestrzegania procedur i zasad  funkcjonowania pogotowia – donosi portal http://www.e-sochaczew.pl.

[…] Jednocześnie trwa postępowanie wyjaśniające, które prokuratura w Sochaczewie zleciła policji w Młodzieszynie, dotyczące opisywanego już w prasie przypadku śmierci pacjenta Domu Pomocy Społecznej, być może zbyt długo czekającego na karetkę. Jak nam powiedziała rzecznik prasowy sochaczewskiej komendy Agnieszka Skórzyńska, policjanci przesłuchują teraz świadków i próbują ustalić, czy jest związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy czasem przyjazdu karetki a stanem zdrowia zmarłego, a także to, czy na jego śmierć nie miało wpływu, iż dyspozytor wysłał początkowo karetkę bez lekarza.

Więcej na: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,pogotowie-pod-lupa,31791.html

Reklamy
Kategorie:NFZ, Przegląd prasy Tagi: , ,
 1. Anonim
  20/09/2012 o 13:23

  I co z ta kontrolą jak niedawno dziecko zmarło bo karetki nie wysłali. od 1lipca afera goni aferę a NFZ nic z tym nie robi

 2. Ratownik
  31/08/2012 o 09:37

  Państwowy system jest pewny? to chyba nie wiesz o czym mówisz.
  Tak pewny jak państwowa Policja, której na ogół nie ma gdy potrzebna, a przy „ustrzeleniu” na radar można się dogadać?
  Czy może jak pewny jak państwowa Prokuratura lub Urząd Skarbowy w przypadku firmy A.G.?
  Niestety państwo jest najmniej skutecznym usługodawcą.

  • Mateusz
   31/08/2012 o 16:45

   Ty mi tylko nie mów ,że najbardziej pewny jest system ratowniczy w Falck -u.. No fakt firma ta ma jeszcze pion pożarniczy i ochroniarski . Tylko mi nie sugeruj, że lepiej żeby by było aby przejęli też polską straż i policje . Fakt ,że Słowacy przekazali Falckowi pożarnictwo i ratownictwo medyczne ,ale to nie jest przykład godny naśladowania . Sami Słowacy chcą się z tego wycofać.

 3. Mateusz
  28/08/2012 o 19:47

  @ ratownik . Przeczytaj najpierw dokładnie wpis tego gościa (Zdziwionego), a potem pisz te swoje farmazony. Z tekstu jasno wynika, że firma nie jest dobrze przygotowana do funkcjonowania na rynku polskim. Mimo tego dalej startuje w prztargach NFZ. Ja sam znam sprawę słynnych noszy w ich karetkach. Może i one i sa dobre, ale nie mają certyfikatu europejskiego, a nawet polskiego. A jak sie startuje w innym państwie to należy( wypadało by) przestrzegać normy państwa w którym się funkcjonuje . Póki co widać tylko bute i arogancje ze strony firmy Falck zarówno wobec państwa jak wobec pacjentów.

  • Ratownik
   30/08/2012 o 16:53

   @Mateusz. Pracowałem u nich na karetce S. Odszedłem, bo przegrali kontrakt w moim rejonie. Teraz jeżdżę na S w państwowym pogotowiu.
   Z doświadczenia mogę Panu powiedzieć, że firma jest lepiej przygotowana i wyposażona, niż obecne przyszpitalne pogotowie. Padła nam teletransmisja w EKG i od 3 tygodni czekamy na naprawę, mimo że sprzet na gwarancji. W Falck nowego lifepacka dostaliśmy następnego dnia!
   Za to teraz w państwowym pogotowiu mam 5 nowych dyrektorów. 1 misąc zajęło państwowym managerom, żeby stworzyć nowe stanowiska i umościć się na nich

   • Mateusz
    30/08/2012 o 19:36

    To znaczy ,że sprzęt jest używany . Bo w Falcku niestety często stanowi „ozdobę karetki” , bo zbyt kosztowne by było jego użycie. A jeśli pracowałęś w Mławie to dobrze wiesz jaka tam była tam sytuacja Dzień bez afery z Falckiem to był dniem straconym. Dlatego między innymi uważam, że w Polsce system ratownictwa medycznego musi byc państwowy . Pewnie ten system nie jest bez wad , ale jest przynajmniej pewny. I nie trzeba słuchać wątpliwych tłumaczeń pana W który twierdzi np przy aferze w Nadarzynie ,że „matka źle opisała stan zdrowia dziecka „

 4. jan
  28/08/2012 o 17:05

  komentarz usunięty przez administratora

 5. Ratownik
  28/08/2012 o 15:33

  @zdziwiony
  jak to kto ich wpuscił – Polacy.
  Chcemy jeżdzić swobodnie za granicę? TAK
  Chcemy móc pracować za granicą, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji itd? TAK
  Chcemy, aby zagraniczne koncerny inwestowały u nas i towrzyły miejsca pracy? TAK

  To analogicznie musimy pozwolić innym przyjeżdzać i pracować i inwestować w naszej ojczyźnie.

 6. kurkawodna
  28/08/2012 o 13:24

  no i dobrze, niech sprawdzą wszystkie oddziały tej firmy. zobaczcie sobie to:
  Dziewiętnastoletni Michał Szymański i jego koledzy z boiska do tej pory nie mogą zapomnieć wydarzeń sprzed kilku tygodni. W czasie meczu towarzyskiego chłopak niefortunnie upadł i złamał nogę. Na miejsce przybyło pogotowie Falck. Jak relacjonują świadkowie, wtedy pojawiły się problemy. – Ratownikom brakowało podstawowego sprzętu, np. koca, nożyczek. Poza tym rzucali dziwne komentarze. Do szpitala jechali w takim tempie, że chory z zawałem na pewno by nie przeżył takiej podróży – opowiadają mężczyźni. NZOZ Falck nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. Przekonuje, że pomoc medyczna została udzielona w sposób prawidłowy, a zarzuty są bezpodstawne.
  http://www.gazetalokalna.com/?pd=wiadomosc&id=447

 7. Kazio
  26/08/2012 o 22:32

  No proszę, proszę…. ktoś wziął pod lupę tę firmę. Ciekawe jaka to będzie „lupa”? Partyjna?

 8. jan
  26/08/2012 o 12:40

  Cały czas afery z firmą Falck , a oni jakby nigdy nic przygotowują się do kolejnych przetagów. Będą następne afery .Grunt to układy w NFZ.

 9. aaa
  25/08/2012 o 18:42

  brawo 6 sierpnia zlecili kontrole a 13 przez nich zmarlo dziecko, szlag z takim pogotowiem !!

 10. Zdziwiony
  25/08/2012 o 17:48

  Niech ktoś wreszcie zrobi z tym Falckiem porządek . Znowy kompromitacja tej firmy, tylko, że kosztem innych ludzi . Kto ich wogle wpuścił do Polski ??? Przecież Falck nie spełniaja nawet podstawowych norm funkcjonowania,a tymczasem oni dalej sie przymierzają do przetargów w woj dolnośląskim i lubuskim. Jakby nigdy nic i wszystko było w porządku.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: