Strona główna > NFZ, Od nas, Ratownictwo > Kto zawinił w Gostyniu?

Kto zawinił w Gostyniu?

Otrzymaliśmy wyjaśnienie, a zarazem częściową odpowiedź na nasze pytania, dotyczące sprawy rannego chłopca w Gostyniu. Dziękujemy za szybką reakcję Wielkopolskiemu Oddziałowi NFZ.

Dzień dobry

Zgodnie z informacją przedstawioną podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie WOW NFZ w Poznaniu, przekazujemy wstępną informację dotyczącą prac zespołu kontrolnego Wielkopolskiego Oddziału Funduszu prowadzonych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu.
Przedmiot kontroli stanowiła realizacja umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: leczenie szpitalne ze szczególnym uwzględnieniem organizacji udzielania świadczeń w miesiącu sierpniu 2012r.
Zakres kontroli obejmował:
. zgodność realizacji umowy z ofertą oraz załącznikami do umowy,
. przestrzeganie warunków umowy, dotyczących organizacji udzielania świadczeń,
. prowadzenie dokumentacji medycznej.

Kontrola objęła jedno świadczenie udzielone w dniu 11 sierpnia 2012r. pacjentowi hospitalizowanemu w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala w Gostyniu. Pacjent ten w dniu 11sierpnia br., około godziny 15 brał udział w wypadku samochodowym między Niepartem a Dębiną. Pierwszej pomocy udzielił poszkodowanemu zespół podstawowy Ratownictwa Medycznego firmy „FALCK”, stacjonujący w Krobii. Zespół ten przewiózł rannego do Izby Przyjęć szpitala w Gostyniu.
Zgodnie z obowiązującą procedurą kontroli (art. 64 Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych) protokół kontrolny zostanie przesłany placówce (szpital w Gostyniu) 27 sierpnia br. Do tegoż protokołu placówka ma prawo wnieść uwagi/ wyjaśnienia/zastrzeżenia w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania. Kolejnym etapem jest sporządzenie przez Dyrektora Oddziału NFZ wystąpienia pokontrolnego, które będzie zawierało ocenę, wnioski i zalecenia.
Powyższe zalecenia pokontrolne zostaną Państwu udostępnione równolegle z przekazaniem ich do świadczeniodawcy. Biorąc pod uwagę ustawowe terminy nastąpi to pod koniec września br.
Zgodnie z przytoczonym na wstępie zakresem kontroli, działania WOW NFZ w Poznaniu dotyczą tylko i wyłącznie zgodności realizacji umowy z ofertą, przestrzeganiem warunków umowy dotyczących organizacji udzielania świadczeń oraz prowadzeniem dokumentacji medycznej. Wobec tego do kompetencji Oddziału nie należy wypowiadanie się, komentowanie czy ocena kolejności/trybu/zasad postępowania diagnostyczno – terapeutycznego zarówno po stronie Szpitala w Gostyniu, jak i jednostek Ratownictwa Medycznego. Pytania, uwagi, zastrzeżenia co do działań merytorycznych i medycznych podjętych w celu ratowania życia i zdrowia pacjenta proszę kierować do instytucji do tego powołanych, czyli m.in. konsultantów wojewódzkich i krajowych, rzecznika odpowiedzialności zawodowej, izby samorządu lekarskiego.

Z pozdrowieniami

Marta Banaszak
Rzecznik Prasowy WOW NFZ

Czekamy nadal na kolejne odpowiedzi.

grupa nomimos

.

Reklamy
Kategorie:NFZ, Od nas, Ratownictwo Tagi: , , ,
  1. Lolo
    26/08/2012 o 22:34

    Jak to, kto zawinił? Nie wiecie?????

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: