Strona główna > Od nas > Wojewoda Mazowiecki dowiaduje się dopiero od nas o śmierci chłopca pod Nadarzynem

Wojewoda Mazowiecki dowiaduje się dopiero od nas o śmierci chłopca pod Nadarzynem

Otrzymaliśmy pierwszą odpowiedź na zadane przez nas pytania dotyczące sprawy śmierci chłopca w Nadarzynie (Wolicy-Grodzisk Mazowiecki). Odpowiedź nadeszła z biura prasowego Wojewody Mazowieckiego.

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

RZECZNIK PRASOWY

WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

tel.: 22 695 62 72, 695 60 63    fax.: 22 695 62 50

e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl

ODPOWIEDŹ PRASOWA, 22 SIERPNIA 2012 r.

Grupa Nomimos

Szanowni Państwo,

odpowiadając na Pani pytania, uprzejmie informuję, że opisany przypadek śmierci chłopca
z Wolicy pod Nadarzynem dotychczas nie był znany służbom wojewody. Wszczęliśmy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Pietrasieński

Koordynator Oddziału Prasowego

Mazowiecki Urząd Wojewódzki  

 

 

Dziękujemy za szybką reakcję. Oczekujemy jeszcze na odpowiedzi od: Rzecznik Praw Obywatelskich, Centrali NFZ, MOW NFZ,  Ministerstwa Zdrowia, Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Solidarność.

Reklamy
Kategorie:Od nas Tagi: ,
 1. Daisy
  26/08/2012 o 22:38

  A to ciekawe… Pan Wojewoda dowiaduje się o takich sprawach z mediów, ciekawe. Jestem bardzo zainteresowana wynikami „śledztwa” pana Wojewody. Czekam niecierpliwie na odpowiedź kto zawinił! Gdzie były służby Pana Wojewody gdy becelował kasę na tę firmę? Sprawdził ich ktoś??/ Wątpię!

 2. jka
  23/08/2012 o 01:22

  Pan Wojewoda i tak tozleje. wazne ze jegotylek uratowali…

 3. Ares
  22/08/2012 o 22:51

  Moje Uszanowanie Panu Panie Wojewodo
  Jak Pan zapewne Pan pamięta sam osobiście dziękował Pan ratownikom medycznym za uratowanie życia. Jest Pan niewątpliwie światłą i wykształconą osobą. Proszę teraz sobie wyobrazić, że kwestia opisywana dotyczy kogoś z Pańskiej rodziny, z kim jest Pan związany emocjonalnie uczuciowo. Czy pozostawiłby Pan tą sprawę bez echa? Nie powziąłby Pan żadnych kroków? Gdy słyszmy o katastrofie samolotu gdzie zginęło 100 i więcej osób to dla nas jest to dana statystyczna. Jest to jakiś news prasowy. Ogrom nieszczęścia jest tak duży, że swoim umysłem nie jesteśmy w stanie ogarnąć nieszczęścia, które dotknęło wielu. Tutaj mamy pojedynczy przypadek zdarzenia nieszczęśliwego. Jak Pan pamięta ze swojego doświadczenia czy wzywając pomoc, dzięki której Pan żyje podawał Pan rozpoznanie medyczne? Nie sądzę? Czy uważa Pan, że śmierć Obywatela z tego powodu, że nie podano rozpoznania w rozmowie z dyspozytorem jest OK. Pan dr. Weryk opowiada dyrdymały uwłaczające środowisku lekarskiemu? Dla mnie osobiście jest osobą wyzutą z tego co my lekarze nazywamy etosem. To po prostu wstyd dla nas lekarzy. Wiadomo powszechnie, że stan u dziecka powodujący choćby cień podejrzenia jest traktowany, jako stan zagrożenia życia. Panie Wojewodo proszę powiedzieć czy wcześniej stał Pan przed takim dylematem, sytuacją niewygodną, czy system ratownictwa na Mazowszu działa właściwie?
  Jak długo zamierza Pan tolerować głupotę, nieuctwo, ignorancję Narodowego Funduszu Zdrowia w kwestiach decydujących o życiu i śmierci Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej? To w końcu Pan jest dysponentem środków finansowych a nie ignoranci z NFZ. To Pan płaci i wymaga.
  Taki jeden, co słabo deklamuje, ale coś tam wie.
  Ares

 4. gość
  22/08/2012 o 22:09

  Wojewoda nie wiedział? A to ciekawe. Nie ma tzw. Zarządzania Kryzysowego i służb monitorujących wypadki z udziałem RTM za które beceluje sporą kasę? Panie Wojewodo, zagonić swoje służby do roboty, za co biorą ciężką kasę?

  • Anonim
   22/08/2012 o 23:51

   Jesteś w błędzie. Ciężką kasę borą lekarze koordynatorzy, którzy niczego nie koordynują a tylko przyjmują do wiadomości. Nie przypominam sobie aby lekarz koordynator cokolwiek koordynował. Zwyczajnie nie che się myśleć. Tak poza tym lekarze koordynatorzy spełniają rolę wysokokwalifikowanych sekretarek medycznych a na samym końcu lekarzy koordynatorów. Już lepiej posadzić tam ratownika medycznego.

 5. drwal
  22/08/2012 o 20:08

  Tutaj więcej na ten temat
  http://www.rp.pl/artykul/925926.html

 6. Jan_usz
  22/08/2012 o 13:22

  Falck kryją. Firma ta ma ostatnio dużo wpadek ( Nadarzyn, Gostyń , Sochaczew , bramki na A-4 itd). Dzięki temu że jest tak blisko rządzących Falck wygrywa „przetargi” na świadczenie usług ratowniczych między innymi w woj mazowieckim . Dziwne jest to ,że media mało informują o sprawie z Nadarzyna, może też są naciski na media żeby źle o Falcku nie mówiły. Falck ma też cenzorów czyli ludzi którzy ich znają od środka i mocno punktują potknięcia, które są konsekwencją ich polityki przetargowej ( za wszelką cenę taniej) i personalnej (zatrudnianie niedoświadczonego i nie przeszkolonego personelu)

 7. logos
  22/08/2012 o 12:54

  Bardzo dobrze, niech wypowie się więcej niż tylko jedna instytucja….Zastanawiam się którzy biegli zostali powołani do pracy nad tą sprawą….

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: