Strona główna > Od nas, Szpitale > Minister Zdrowia bada sprawę rannego chłopca w Gostyniu

Minister Zdrowia bada sprawę rannego chłopca w Gostyniu

Przedstawiamy informację rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie

MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Agnieszka Gołąbek

Minister Zdrowia bada okoliczności związane z przewiezieniem 5-letniego dziecka rannego w wypadku ze szpitala w Gostyniu do
Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Minister Zdrowia podjął czynności zmierzające do dokładnego ustalenia przebiegu zdarzeń i wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych ze sprawą przewiezienia dziecka, poszkodowanego w wypadku, ze szpitala w Gostyniu do Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

W związku z tym zdarzeniem Minister Zdrowia już wczoraj zwrócił się do szefa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o pilne złożenie pisemnych wyjaśnień. Niezależnie od przedstawionych przez LPR wyjaśnień, minister w dniu dzisiejszym wszczął kontrolę w LPR w zakresie odmowy transportu lotniczego pacjenta z SPZOZ w Gostyniu. (Podstawa prawna art. 121 ust. 3 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654, z późn. zm.).

Minister zwrócił się także do Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka o niezwłoczne dokonanie kontroli prawidłowości całości postępowania dotyczącego rannego dziecka – przede wszystkim w SPZOZ w Gostyniu, wskazując jednocześnie na konieczność udziału w tej kontroli konsultantów wojewódzkich w dziedzinach medycyny ratunkowej oraz chirurgii dziecięcej.
Minister zwrócił się również do konsultantów krajowych w dziedzinach medycyny ratunkowej i chirurgii dziecięcej o współpracę i zbadanie tej sprawy w ramach kompetencji.

Pisemną prośbę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji otrzymał także starosta powiatu gostyńskiego (podmiot tworzący SP ZOZ).

W sprawie rannego chłopca minister Bartosz Arłukowicz kontaktował się wczoraj z Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszką Pachciarz, która poinformowała, że NFZ – w ramach swoich kompetencji – również skontroluje szpital w Gostyniu, by ustalić czy był on odpowiednio zabezpieczony w transport sanitarny. NFZ sprawdzi także dokumentację medyczną dotyczącą tej sprawy. Minister poprosił Prezes NFZ o informowanie na bieżąco o postępach prowadzonych działań wyjaśniających.

/-/Agnieszka Gołąbek
Rzecznik Prasowy

 1. Kula
  26/08/2012 o 22:45

  ciekawe co zbada….

 2. kinia
  21/08/2012 o 11:10

  To budujące. Ale może Pan Minister weźmie się też za zbadanie sprawy w Nadarzynie (Grodzisku Mazowieckim)? Może weźmie się za firmy świadczące usługi ratownicze nie mające ani kompetencji wystarczających ani sprzętu deklarowanego do NFZ, ani lekarzy z odpowiednimi specjalizacjami, czy wreszcie za dumpingowe ceny akceptowane przez NFZ tych świadczeniodawców? Panie Arłukowicz, źle się dzieje w państwie duńskim!!!!!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: