Strona główna > NFZ, Od nas > Kolejne wnioski o odwołania

Kolejne wnioski o odwołania

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Łomży i dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dochód.

Trzy kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego zakończyły się wnioskami o odwołanie z zajmowanych stanowisk. Tym razem sprawa dotyczy trzech dyrektorów z województwa podlaskiego.

We wszystkich przypadkach agenci CBA sprawdzali przestrzeganie w latach 2007-2011 przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, tzw. ustawy antykorupcyjnej.
Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Łomży i dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dochód. Tym samym naruszyli zakaz z art. 4 pkt 6 ustawy antykorupcyjnej. CBA wystosowało do Marszałka Województwa Podlaskiego wnioski o odwołanie ich z zajmowanych stanowisk.
Agenci CBA przeprowadzili także kontrolę przestrzegania przepisów ustawy antykorupcyjnej przez dyrektora Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku. W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, że dyrektor pełnił jednocześnie funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Brańsku, czym naruszył zakaz określony w art. 4 pkt 3 ustawy antykorupcyjnej. CBA skierowało wniosek do Burmistrza Brańska o odwołanie go z dotychczas zajmowanego stanowiska.
Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

fot.CBA

 

Reklamy
Kategorie:NFZ, Od nas Tagi: , ,
  1. Hiena
    26/08/2012 o 22:42

    A co na to pani Pachciarz? Nie widzi bałaganu z którym miała zrobić porządki? A co widzi? Recepty? Oj pani prezes, do roboty, bo sprzątania jest dużo!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: