Strona główna > NFZ, Przegląd prasy > NFZ nie da kasy na leczenie lotnika

NFZ nie da kasy na leczenie lotnika

Przegląd prasy: W 2009 roku trafił do szpitala w Gdańsku. Miał niemal całkowicie sparaliżowane ręce i nogi.

– Usłyszałem wtedy, że choruję na stwardnienie rozsiane. Następnie poinformowano mnie, że jestem za stary na leczenie z pieniędzy NFZ oraz że za krótko choruję. Szpital odesłał mnie do domu – mówi kapitan Jacek Matysiak (43 l.), który latał odrzutowcami, strzegł polskiego nieba – donosi http://www.se.pl

W Polsce na stwardnienie rozsiane choruje około 40 tysięcy osób, a leczone jest z tego tylko 7-8 procent.

Wstrząsająca historia człowieka, któremu NFZ odmawia leczenia, bo jest za… stary!

Więcej: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nfz-skazuje-bohatera-pilota-jacka-matysiaka-na-smierc-nie-bedzie-leczony-bo-jest-za-stary_199997.html

Reklamy
 1. Lotnik
  20/08/2012 o 20:09

  A przy okazji świąt dotyczących żołnierzy szeroko rozumianych, to feta, gratulacje, chwała bohaterom…. sorki, żygać się chce. Tak jak z żołnierzami wyklętymi. Ile czasu potrzebował nasz Rząd, by sobie o nich przypomnieć?????????????????????????????????????????????
  Teraz zapomina się o lotniku, order na trumnę, ale pomocy za życia ZERO!!!! Panie Komorowski. Niech się Pan wsydzi, albo niech Pan wypowie się na tej stronie w tej sprawie!!! Nie zagłosuję jużź na Pana nigdy jeśli się Pan nie odniesie do tej sprawy!
  Lotnik

 2. kubuś
  20/08/2012 o 19:46

  Przepraszam, a co na to zwierzchnik sił zbrojnych RP? Pan Bronisław Komorowski? Medal po śmierci dać, nic prostszego! Ale zadbać o żołnierza, to już nie jest Pan w stanie!
  Panie Prezydencie! Niech Pan wyciągnie wnioski! Niech Pan odpowie na ten tekst! Mam nadzieję, że się Pan nie obawia jakiejś strony, malutkiej i jak widać, rzetelnej. Jeśli Pan się nie wypowie na tej stronie, to ja, moja rodzina, moi znajomi, moi sąsiedzi, koledzy z pracy ( a jest ich kilkuset) i inni, przestaniemy wierzyć Panu, i przestaniemy na Pana głosować. Jest Pan wywołany do tablicy. Czekam na odpowiedź.
  Kuba Andraszkiewicz
  Kraków

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: