Strona główna > Przegląd prasy, Ratownictwo > Śmierć w oczekiwaniu na karetkę

Śmierć w oczekiwaniu na karetkę

Przegląd prasy: Do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie wpłynęło zawiadomienie o możliwości narażenia życia chorego przez pogotowie ratunkowe. Chodzi o jednego z pacjentów Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, który, po długim oczekiwaniu na pomoc, zmarł.

Jak nam powiedziała prokurator rejonowy Beata Sobieraj-Skonieczna: – Po tym jak pensjonariusz poczuł się źle, personel DPS wezwał karetkę pogotowia. Wezwanie zostało przyjęte. Po około 15 minutach czekania pracownik zakładu zadzwonił ponownie, prosząc o szybki przyjazd. Karetka przybyła po kolejnych 10-15 minutach, jednak był to zespół podstawowy, bez lekarza. Ponownie więc ktoś z personelu zadzwonił do dyspozytora, by przysłał erkę z lekarzem. Wezwanie przyjęto, lecz znów przyszło czekać około 20 minut. Gdy wreszcie karetka z lekarzem dotarła na miejsce, pacjenta nie udało się już uratować.[…] – donosi portal www.e-sochaczew.pl

My z kolei przypomnijmy, że od 1 lipca to nie pogotowie z Sochaczewa obsługuje nasz teren. Konkurs na obsługę rejonu kilku powiatów, w którym znajduje się również sochaczewski, wygrała duńska firma Falck, przebijając cenowo dotychczasowego operatora firmę Riemer z Grodziska Mazowieckiego. Z tą chwilą też sochaczewskie pogotowie przestało być podwykonawcą i nasze karetki przestały jeździć na wezwania. Natomiast baza karetek firmy Falck znajduje się u nas, w budynku byłego klubu garnizonowego.

Więcej na: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,smierc-w-oczekiwaniu-na-karetke,31629.html

 

 

fot. prokuratura sochaczew

Reklamy
 1. Omen
  20/08/2012 o 20:05

  Nie doąść, że Falck wygrał (jak?) konkurs, to teraz mamy same afery z tą firmą w tel na terenie Grodziska, Pruszkowa, Sochaczewa i innych. Kto zezwolił na działanie tej firmy???? Już dość przeczytałem na temat tej firmy na tym terenie. Poczytałem też na temat pwoiązań tej firmy z PO. A miano zlikwidować nepotyzm? Dobrze pamiętam? To chyba sam Tusk obiecywał. A tu co???? Panie TUSK!!!!! Czekam na wyjaśnienia, natychmiast! I proszę nie wymigiwać się!

 2. Ada
  20/08/2012 o 19:50

  Bo co, stary człowiek to nie człowiek? Nie trzeba się spieszyć, nie trzeba mieć w karetce wyposażenia odpowiedniego? Znowu ten Falck. Zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi? Serfuję po necie i widzę ile jest skarg na tą firmę. Porażające. Skarga skargę goni. Afera za aferą. I co, NFZ i Minister Zdrowia tego nie widzą? Dalej zezwalają tej firmie mieć w rękach nasze życie i zdrowie????
  Dobrze, że powstała ta strona, wreszcie widać co się dzieje za sprawkami NFZ i Min. Zdr.
  Pozdrawiamy twórców tej strony! Trzymajcie się i nie dajcie się!

 3. prok
  17/08/2012 o 16:53

  w Sochaczewie to już kilka razy odmawiano karetki

 4. podajnik
  17/08/2012 o 15:57

  Kiedy ten NFZ przejrzy na oczy i pogoni tą firmę z naszego kraju? Gdzie się nie obracam tam afera z tą firmą w tle, teraz znowu w Sochaczewie, przed chwilą w Nadarzynie i to w kilka dni, co jest grane?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: