Strona główna > NFZ, Od nas > NFZ rezygnuje z nowej siedziby

NFZ rezygnuje z nowej siedziby

Pisaliśmy nie tak dawno o pomyśle p. Barbary Misińskiej, dyrektora MOW NFZ przeniesienia siedziby tej instytucji do innego lokum. Nic sensacyjnego, oprócz tego, że nowa siedziba miała kosztować (podatnika) setki tysięcy złotych. W momencie, gdy NFZ nie ma pieniędzy na refundacje leków, na zapłatę za nadwykonania dla szpitali i pozwala sobie na podpisywanie kontraktów za śmiesznie niskie ceny(https://nomimos.wordpress.com/2012/08/07/marszalek-o-ratownictwie-medycznym/).

A tu… okazuje się, że media zrobiły dobrą robotę i zmusiły NFZ do wycofania się z tej decyzji. Oto oświadczenie, które znalazło się na stronie MOW NFZ:
„W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi, dotyczącymi przeniesienia siedziby oddziału do innej lokalizacji, informujemy, że w kwietniu br., mając na względzie dobro Państwa zrezygnowaliśmy z najmu nieruchomości przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy negocjacje dotyczące kontynuacji najmu pomieszczeń biurowych przy ulicy Chałubińskiego 8. Wynajmujący wyraził zgodę na zaproponowane warunki. Aneks do umowy najmu może być podpisany przez dyrektora MOW NFZ po pozytywnej uchwale Rady NFZ.

Barbara Misińska
Dyrektor MOW NFZ”

Reklamy
Kategorie:NFZ, Od nas Tagi: ,
 1. Taki jeden, co kiepsko deklamuje, ale coś tam wie
  17/08/2012 o 09:54

  Moje Uszanowanie Państwu

  Zaintrygowało mnie pewne stwierdzenie, a raczej pewna nieprecyzyjność określenia. “W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi, dotyczącymi przeniesienia siedziby oddziału do innej lokalizacji, informujemy, że w kwietniu br., mając na względzie dobro Państwa zrezygnowaliśmy z najmu nieruchomości przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie.”

  Czy autor mógłby mi wyjaśnić, o jakie Państwo chodzi? O Najjaśniejszą Rzeczpospolitą czy Państwo w kontekście na Obywateli tejże wymienionej. Czyni to istotną różnicę.
  Druga wątpliwość to pewien głód wiedzy w związku. Czy mam rozumieć, że kiedy pierwotnie rozważano przeniesienie siedziby NFZ MOW zanim to prasa dopadła jak Harpia decydentów MOW nie kierowali się oni dobrem Państwa w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu.
  Całość stwierdzenia jawi się jak przyznanie do winy w sprawie działalności na szkodę Państwa Polskiego i Jego Obywateli i czy aby nie jest doniesieniem do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
  Chciałbym, jako podatnik Rzeczpospolitej, aby Rzecznik Prasowy NFZ MOW publicznie wyjaśnił tą kwestię.
  Dlatego też WZYWAM Rzecznika NFZ MOW do udzielenia informacji jakie pobudki kierowały dyrekcją NFZ MOW które skłoniły do zainicjowania działań na szkodę Państwa i Jego Obywateli? Czy jest to incydentalne zdarzenie czy też stała praktyka Dyrekcji NFZ MOW? Jakie działania podjęto, aby w przyszłości tego typu przestępcze praktyki nie miały więcej miejsca? Czy Pani Dyrektor Barbara Misińska poniesie konsekwencje prawne jako pracownik służby cywilnej który sprzeniewierzył się swoim działaniem Państwu Polskiemu podjętą próbą działania na jego szkodę?

  Życzę udanego myślenia nad odpowiedzią.
  Taki jeden, co kiepsko deklamuje, ale coś tam wie

 2. enefzeciak
  16/08/2012 o 23:16

  Pani Kiziu Miziu, dość już Pani rządów, rozumiem, że to ostatnia Pani decyzja, chyba jedyna NORMALNA!!!

 3. KIM
  16/08/2012 o 21:32

  a jednak czwarta władza się spisała, choć raz

 4. łoł
  16/08/2012 o 20:51

  no i nareszcie, jedyna pozytywna chyba decyzja tego całego enefzetu

 5. red
  16/08/2012 o 20:48

  choć raz przydały się na coś te media

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: