Strona główna > NFZ, Od nas, Ratownictwo > Kto kogo skontroluje?

Kto kogo skontroluje?

We wtorek wojewoda przesłał do ministra wyniki swojej kontroli w firmie Falck, która świadczy usługi ratownictwa medycznego w powiecie gostyńskim. Wyniki swojej kontroli przesłał ministrowi we wtorek także starosta gostyński.

Wracamy do sprawy „gostynińskiej”. Jak donosi portal wpolityce.pl „Trwa kontrola całej sprawy przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który sprawdza umowy szpitala z NFZ i udzielanych świadczeń, w tym zabezpieczenia transportu sanitarnego oraz z zakresu świadczenia ratownictwa medycznego prowadzonego w powiecie gostyńskim przez firmę Falck. Wyniki tej kontroli będą znane 22 sierpnia.”

Przytoczmy niektóre komentarze zamieszczone pod tekstem pt. „Kto  co ma w rectum” oraz „LPR odmówiło pomocy dziecku”

para

15/08/2012 o 21:11 |

czyżby była jasność jak Falck jest chroniony przez PEŁO? mąż pani Baryckiej wysoko w PEŁO a teraz pan Weryk… no pieknie. I jak ma być normalnie w tym chorym kraju?

Komo
14/08/2012 o 20:00 | 
Mnie ciekawi jak się będzie tłumaczył Falck…
Peja
12/08/2012 o 12:38 |
 Na zbity pysk tego co wymyślił takie przepisy. Ciekawe czy Tusk tym razem zareaguje, bo Arłukowicz pewnie dłuuuuuuugo będzie szukał winnego
Jak już wiemy, LPR nie ponosi winy za tę sytuację. Działało ono zgodnie z przepisami, które wymyśla Ministerstwo Zdrowia z pomocą NFZ. Kto więc zawinił? Kto kogo będzie kontrolował? Szefowie resortów, którzy są związani z PO, będą sprawdzać, wysoko postawionych w tej partii, pracowników firmy FALCK? Czy to się uada? Może premier RP chce wreszcie dotrzymać słowa i zniszczyć wszelki nepotyzm? Czekamy na to.
Teraz czekamy na wyniki dochodzenia, które prowadzi prokuratura, NFZ i Minister Zdrowia. Mamy nadzieję, że nie będzie to czekanie na przysłowiowego Godota.
nomimos
 1. Jack
  22/08/2012 o 08:41

  czemu ktokolwiek ma sie nabierac na artykuly falcka? niech sobie pisza, skoro maja lodke to dobrze – chwala im za to, a jesli gdzies sie nie sprawdzaja, to trudno – dostana za to baty; uwazam, ze trzeba umiec oodzielic sprawy pracy ratownikow, od calego zarzadzania i ustalen odgornych i nie laczyc tych rzeczy

 2. janoslaw123
  17/08/2012 o 15:20

  Falck walczy o swój PR . Żeby się nikt nie nabrał na słodkie artykuły tego typu i tym podobne
  http://centrumpr.pl/artykul/duza-dania-cicha-bohaterka,37612.html
  Sama nazwa strony wskazuje co to jest za rodzaj artykułu

 3. jan
  17/08/2012 o 15:13

  Uwaga na nowe PRowskie artykuły o Falcku, sprzed kilku dni , tworzone przez pracowników tej firmy . Żebhy sie ktoś nie zdziwił ,że takie „pochlebne ” artykuły sa w necie . Już sam adres strony wskazuje co to jest np t
  http://centrumpr.pl/artykul/duza-dania-cicha-bohaterka,37612.html

 4. kontrol
  17/08/2012 o 14:24

  znalazłem w necie takie coś na temat różnych kontroli w NFZ. Stare, ale jare:

  W Mazowieckim Oddziale NFZ Jacyna dyrektorowanie rozpoczął od porządkowania kadr. Najbardziej przeszkadzał mu naczelnik kontroli – ten sam, który kontrolował Szpital Grochowski. Pech chciał, że naczelnik miał tzw. ochronę związku zawodowego, więc nie można go było po prostu wyrzucić na zbity pysk. Mimo to dyrektor Jacyna dopiął swego – kosztem instytucji, którą kierował. Połączył dwa wydziały – kontroli i świadczeń zdrowotnych – dzięki czemu stanowiska dwóch naczelników stały się zbędne. Wręczył wypowiedzenie naczelnikowi kontroli. Tymczasem dwa połączone ze sobą wydziały stanowią wyjątek na skalę europejską. Po raz pierwszy połączono bowiem wydziały, z których jeden istniał po to, by kontrolować drugi. Logistycznie bardzo to sprzyja korupcji. Konkurs na naczelnika wydziału świadczeń i kontroli wygrała Barbara Misińska, była dyrektorka dolnośląskiej kasy chorych, która wyleciała z hukiem za doprowadzenie tamtejszej kasy do fatalnej sytuacji finansowej.
  http://www.nie.com.pl/art6948.htm

  • kanar
   17/08/2012 o 14:49

   oj, czepiasz się Kontrol, Kizia Mizia jak widać miała doskonałe doświadczenie do prowadzenia MOW NFZ, nauka ze śląska nie poszła w las.

 5. wujek44
  17/08/2012 o 10:24

  informacja do sprawdzenia- nie tylko zderzak p.Barycki, ale osoba blisko związana z p.Marszałek Kopacz i mąż p.HGW zwaną bufetową są związani z zarządem Falcka!!!!!!!!!!!!!

 6. Pełowiak
  16/08/2012 o 23:15

  no to ja czekam na ten cud. Tusk i Arłukowicz będą kontrolować kolesi, ciekawe… Dobry tytuł, kto kogo? czekam na efekty

 7. ktoś
  16/08/2012 o 23:12

  ładnie, PO będzie kontrolować PO, tego jeszcze nie było, czekam z niecierpliwością na wyniki. Ciekawe kogo dopadnie ta Inkwizycja

 8. kix
  16/08/2012 o 21:31

  numer nie z tej ziemi, czekam niecierpliwie na efekty tych „kontroli”

 9. kilimandżaro
  16/08/2012 o 20:50

  jasne, jasne, Tusk będzie kontrolował swoich partyjnych kolegów i da im po łapkach? A pani Pachciarz skontroluje Falcka gdzie ważne role w PO pełnią przynajmniej dwie osoby z tej firmy? O Matko!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: