Strona główna > NFZ, Od nas, Przegląd prasy > Dyrektor Mazowieckiego NFZ odwołana?

Dyrektor Mazowieckiego NFZ odwołana?

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz wszczęła procedurę mającą na celu odwołanie ze stanowiska dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ Barbary Misińskiej.

Nie są jeszcze znane konkretne powody takiej decyzji Agnieszki Pachciarz, prezesa NFZ. Najprawdopodobniej chodzi o przenosiny do nowej siedziby MOW NFZ, o którym pisaliśmy już na naszej stronie.
Będziemy informować o tej sprawie.

 

Z ostatniej chwili.

Na stronie Centrali NFZ ukazał się komunikat:

Informacja prasowa
w sprawie rozpoczęcia procedury odwołania dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

W dniu 10 sierpnia br. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz rozpoczęła procedurę odwołania Barbary Misińskiej ze stanowiska Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, Prezes Funduszu powołuje i odwołuje dyrektora oddziału wojewódzkiego po zasięgnięciu opinii rady oddziału wojewódzkiego Funduszu.

rzecznik prasowy Centrali NFZ
Andrzej Troszyński

źródło – Biuro Komunikacji Społecznej, 10.08.2012 r.
Reklamy
 1. Spa
  15/08/2012 o 13:19

  Baj baj Kizia Mizia, ciekawe kogo wcisną na ten stołek.

 2. logos
  10/08/2012 o 21:00

  Obawiam się, że tak jak zauważył użytkownik Pytek, to może być jedynie kozioł ofiarny.
  Już od dawna stosuje się taką strategię: „ukręcania sprawie głowy” szumną dymisją lub zwolnieniem. Przy czym, po tym jak sprawa ucichnie, rzeczona Pani powróci na intratną posadkę, nie tu, to gdzieś w Polsce.

  Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Być może Pani Pachciarz rzeczywiście rozpoczęła porządki w NFZ? Pytanie tylko dlaczego podtrzymała decyzję w sprawie przetargu na RTM w rejonie 14/06 (Falck vs. Riemer) ?
  Być może, zwyczajnie nie może/nie chce strzelić sobie – instytucji, którą reprezentuje w kolano…. Bagno…

  Tu trzeba kogoś, że tak powiem „z jajami”, kto ma niewiele do stracenia, albo kogoś komu po prostu sprawy pacjentów leżą na sercu….Odnoszę wrażenie, że tacy ludzie pracują jedynie na samym spodzie piramidy…o ile pracują…

 3. Marzena
  10/08/2012 o 17:46

  Bardzo dobrze !!! Może ktoś wreszcie zauważył co tam się działo. Skandal z tymi konkursami. Poczytać wystarczy na http://www.riemer.gr aby włos na głowie się zjeżył, mam nadzieję że za te machloje nie będą bezkarni i sprawiedliwości stanie się zadość, przegonią facka z grodziska i okolic.

  • Marzena
   10/08/2012 o 18:20

   miało być Falcka z Grodziska

 4. rejent
  10/08/2012 o 17:18

  a może się dowiedziała, że sporo firm już wygrało w sądach a inne do sądów mają iść przeciw MOW NFZ i Centrali? Ładne kwiateczki w tym ogródeczku, nie ma co…

 5. wątpiący w prawo
  10/08/2012 o 17:11

  przyniesiona w teczce przez koleżkę Paszkiewicza, byłego prezia NFZ, on poleciał, ona poleciała, a b….l w NFZ jak był tak jest. Zabierze się Pani Prezes jeszcze i za tych co to omijają procedury, łamią je i mają je gdzieś? Za te pseudo kontrole konkursowe, za łąmanie prawa podczas konkursów? Niech sobie Pani poczyta jedynie na http://www.riemer.gr co się wyprawia. Jak ja zobaczyłem te dokumenty to zbladłem. I to wszystko potem jest kwitowane dziwnym postanowieniem pani Prezes???? To pani nie wie co jest grane????

 6. Kalafior
  10/08/2012 o 17:00

  Ale numer! No i dobrze, należało się! Tylko ja widzę drugie dno tej decyzji. Chyba chodzi też o te konkursy, bo nieprawidłowości było tam, że hej. Jak sobie poczytałem na tej stronie i na http://www.riemer.gr to włos dęba staje co tam się działo w konursie na rtm. Może teraz pani prezio przyglądnie się temu? Będzie w razie czego na kogo zwalić winę.
  Do roboty pani Pachciarz!!!!

 7. Pytek
  10/08/2012 o 16:47

  Może dotarło do Pachciarz jakie tam cuda odchodziły? Czy to tylko ma być kozioł ofiarny?

 8. Kali
  10/08/2012 o 16:47

  Ciekawe jaki jest prawdziwy powód…..

 9. ratunek
  10/08/2012 o 16:45

  Najwyższy czas!!!!!! MOże jeszcze wyjdą na jaw inne kwiatki niż szastanie kasą? Może teraz pani Pachciarz sprawdzi co się tam w tym MOW NFZ wyprawia? Choćby z konkursami?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: