Strona główna > NFZ, Przegląd prasy, Przychodnie > Lekarze rodzinni przeciwko pomysłom NFZ

Lekarze rodzinni przeciwko pomysłom NFZ

Lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia stanowczo protestują przeciwko deprecjonowaniu podstawowej opieki zdrowotnej oraz próbie marginalizowania ich roli w systemie ochrony zdrowia. Publikujemy ich stanowisko w sprawie planu finansowego na rok 2013.

„Lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia krytykują przedstawiony plan finansowy na rok 2013 na ochronę zdrowia, który nie tylko pomija POZ, ale ponadto przewiduje faktyczny spadek poziomu finansowania podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze podkreślają, że najwidoczniej założeniem resortu zdrowia i Centrali NFZ jest przeniesienie leczenia Polaków do szpitali i AOS. Pomysł ten do tej pory wygenerował tylko długi i wzrost kolejek oczekujących na leczenie.

Centrala NFZ pod przewodnictwem prezes Agnieszki Pachciarz przedstawiła projekt planu finansowego na rok 2013, który – ku zaskoczeniu lekarzy rodzinnych – Sejmowa Komisja Zdrowia zaopiniowała pozytywnie. W tej sytuacji organizacja lekarzy z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia wyraża głębokie zaniepokojenie faktem, że podstawowa opieka zdrowotna nie jest dla prezes NFZ ani dla posłów RP priorytetem i po raz kolejny decydenci zamierzają pompować pieniądze w zadłużające się szpitale i niedostępną dla pacjentów specjalistykę” – donosi portal Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Reklamy
 1. Anonim
  19/08/2012 o 21:10

  Lekarze POZ biorą pieniadze za profilaktykę, a co naprawde robią w tym zakresie? Może powinni częsć stawki kaptacyjnej dostawać od ilości pacjentek wykonujacych mammografię i cytologię?

 2. ktoś
  09/08/2012 o 12:46

  „po raz kolejny decydenci zamierzają pompować pieniądze w zadłużające się szpitale i niedostępną dla pacjentów specjalistykę”
  ot i cała prawda, a NFZ i tak zrobi sobie co będzie chciał, wszak ma za plecami rząd w postaci Komorowskiego i Tuska, który wsadził na stołek prezesa NFZ panią Pachciarz.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: