Strona główna > NFZ, Od nas, Przegląd prasy > Na zwrot za operację czekali 4 lata

Na zwrot za operację czekali 4 lata

Złapane w necie: Po lekturze jednego z wątków na RV i komentarzy dotyczących odszkodowań z tytułu wypadków wszelakich, leczenia NFZ itp. ręce mi opadły ( i nie tylko). Mam wrażenie, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak to wygląda w praktyce i jak nieudolne są pewne instytucje.


Ponieważ wśród bliskich mi osób mam kilka przykładów na walkę o należne środki na leczenie itp. chciałabym podzielić się doświadczeniami i dowiedzieć od Was, czy macie podobne odczucia.
1)   Niby błaha sprawa z skrzywieniem kręgosłupa. Wizyty u lekarzy NFZ. Lekceważące podchodzenie do  sprawy nastolatki, której uciski kręgosłupa na nerwy powodowały okresowe braki czucia w kończynach. Wizyta u prywatnego lekarza, wydatek kilkuset złotych. Wyrok- szybka operacja lub wózek. NFZ zaproponował operację w terminie 2-3 lat. Koszt operacji natychmiastowej prywatnie ok. 40 000zł. Szok. Lawina telefonów do znajomych i krewnych zaowocowała znalezieniem szpitala NFZ i „wciśnięcie” pacjentki na operację w terminie 2 miesięcy. Po operacji i długiej rehabilitacji dziś nie ma problemów zdrowotnych.
2)   Schorzenie kolan u osoby starszej polegające na braku smarowania. Życie w bólu przez kilka lat prowadzące do kul i wózka. Lekarze NFZ proponują operację na wpierw jedną nogę, potem drugą. Terminy ok. 2 lat. Wydane kilkanaście tysięcy na prywatnych lekarzy i leki w PL. Następnie konsultacja w niemieckiej klinice i decyzja o natychmiastowej operacji tam. Przy operacji kilkugodzinnej i 2 tygodniach w szpitalu zoperowano oba kolana. Koszt operacji i pobytu  ok. 40 000zł. Potem walka z NFZ i kasa odzyskana po blisko 4 latach.

bera7:

 

więcej na: http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=45940.0;imode

Reklamy
 1. obi
  07/08/2012 o 11:46

  to i tak cud że zwrócili.

 2. kogo
  06/08/2012 o 21:16

  NFZ powinien nie tylko oddać kasę, ale jeszcze zapłacić odsetki, kary umowne, zadośćuczynienie!

 3. Karambol
  06/08/2012 o 21:10

  Chore, ten NFZ to do wywalenia i utylizacji

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: