Strona główna > NFZ, Ratownictwo > Agnieszka Pachciarz: – popełniono szereg rażących błędów prawnych

Agnieszka Pachciarz: – popełniono szereg rażących błędów prawnych

Chodzi o konkurs na ratownictwo medyczne w Gostyniu.

Gostyński SP ZOZ w kwietniu, wygrał proces przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Wyrok nie jest prawomocny, a chodziło o nieprawidłowości przy udzielaniu przez NFZ kontraktu na ratownictwo medyczne.

Sąd dopatrzył się uchybień formalnych popełnionych przez prezesa NFZ i uchylił jego decyzje, w wyniku których, mimo wygranego konkursu, szpital nie dostał kontraktu. Wiceminister zdrowia Agnieszka Pachciarz w piśmie do dyrekcji SP ZOZ w Gostyniu przyznała, że w całym postępowaniu konkursowym na ratownictwo medyczne zostało popełnione szereg rażących błędów prawnych. Z kolei sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Jakub Szulc zapewniał, że SP ZOZ nie będzie zobowiązany do zwrotu dofinansowania do czasu wydania wyroku przez WSA.

Czytaj więcej na: http://www.informed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=493:gosty-zaplac-za-cudze-bdy&catid=54:wiadomoci-regionalne

 

Reklamy
Kategorie:NFZ, Ratownictwo
 1. Michał
  03/08/2012 o 13:17

  @krt
  Prokuratura nie dopatrzyła się możliwości popełnienia przestępstwa i nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania. ABW, CBA niczego nie znalazły.
  Więc może wszystko było w porządku,a tylko przegrany nie potrafi pogodzić się z porażką.

 2. krt
  03/08/2012 o 12:09

  a przepraszam, mam nadzieję, że pani Pachciarz zrobi porządek w innych konkursach? A co z tym opisywanym na http://www.riemer.gr? Czy już szanowna Centrala przyznała się do błędu czy b,ędziemy śledzić za chwilę nowy proces sądowy, w którym zapewne NFZ polegnie?

 3. cbe
  31/07/2012 o 16:28

  Nie tylko w tym wypadku popełniono wiele błędów. Zastanawiam się czemu ich nie naprawiono? Tyle „pomyłek” w tylu konkursach. Kto naprawi błędy? Kto wyrówna straty?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: