Strona główna > Od nas, Szpitale > Kryzys w szpitalach

Kryzys w szpitalach

„Straty szpitali co roku rosną lawinowo. Potwierdza to sonda przeprowadzona przez DGP. Zapytaliśmy marszałków i prezydentów miast o straty podległych im placówek w 2010 r. i w ub.r. W zdecydowanej większości ujemny wynik rośnie. Co ciekawe, w długi popadają nawet te szpitale, które w poprzednich latach wychodziły na plus” – donosi Gazeta Prawna.

W takiej sytuacji jest m.in. Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. W 2010 r. placówka miała zysk w wysokości 96 tys. zł. Rok później bilans zamknęła ze stratą 2,6 mln zł.

– Podpisaliśmy niższy kontrakt z NFZ. Fundusz nie zapłacił nam też 2,3 mln zł za nadwykonania – tłumaczy się Barbara Papież, główna księgowa szpitala.” – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Jak szpitale dają sobie radę z kryzysem finansowym? Możemy to prześledzić na przykładzie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Niby wykazuje zysk. A jak przedstawia się oficjalny bilans finansowy tej placówki? Oto dokument, który mówi o tym, że w dziale „zysk/strata z lat ubiegłych” wynosi ponad 70 mln zł.:

Cały tekst można przeczytać na: http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/629140,grozi_nam_paraliz_sluzby_zdrowia_samorzadowe_szpitale_na_krawedzi_bankructwa.html

 1. gość
  22/07/2012 o 18:31

  „Co ciekawe, w długi popadają nawet te szpitale, które w poprzednich latach wychodziły na plus” – to pewnie te, którym NFZ dały mniej a tym co to na papierze były jak w Katowicach – więcej. Co się dziwicie? NFZ jak Bóg, może wszystko, jak widać z licznych publikacji.

 2. Księgowy
  22/07/2012 o 16:21

  He, he, ale jazda. To co? Dyrekcja uważa, że zarabia, tak? A ten niewielki dług to pikuś? Dziwię się, że do tej placówki nie weszły już odpowiednie służby: CBA, NIK, CBŚ itp. A co na to powiat, który jest zdaje się organem założycielskim? Nie widzi co się dzieje?

  • x
   22/07/2012 o 17:52

   Po co ma coś widzieć? Sprywatyzuje się i cześć. Może już ktoś zaciera ręce? Zadłużyć i sprzedać, nowa polityka.

   • gość
    22/07/2012 o 18:31

    pewnie wiadomo kto kupi

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: